Ať na letiště nebo třeba k doktorovi, auto od Boltu si nyní lze objednat až tři dny předem

V rámci svojí alternativní taxislužby zavádí platforma Bolt možnost naplánovat si odvoz s několikadenním předstihem. Mezi výhody této funkce patří fixní cena jízdy nebo 15 minut čekání na zákazníka zdarma.

Odvoz s Boltem si nyní lze objednat až 72 hodin před začátkem jízdy. V případě, že se cestujícímu změní plány, je možné jízdu několika málo kliknutími zrušit. Pokud jízdu zrušíte do 60 minut před příjezdem vozu, zrušení máte zdarma. Zatímco obyčejně určuje cenu odvozu s Boltem momentální poptávka a další okolnosti, cena jízdy objednané předem zůstává stejná jako v okamžiku její rezervace, takže předem přesně víte kolik budete platit. Součástí nové funkce je také 15 minut čekání partnerského řidiče zdarma.

„Možnost objednat si auto s předstihem až tří dnů se hodí pro všechny situace, kdy se někam potřebujete dostat v určitý čas, třeba na pracovní schůzku. Nebo k lékaři, kdy zejména starší lidé ocení, že si vůz mohou objednat v klidu a s předstihem. Ale také když chcete stihnout let či vlak, hodí se mít odvoz dopředu naplánovaný,” popisuje Soňa Stloukalová, Country manažerka platformy Bolt pro Českou republiku.

Vzhledem k tomu, že začíná období dovolených, lze předpokládat, že si uživatelé aplikace Bolt budou často objednávat odvoz právě na Letiště Václava Havla. V době prázdnin ostatně narůstá objem cest s Boltem na Ruzyň o přibližně 15 procent. Důvodem je okolnost, že pokud cestující nemůže jet hromadnou dopravou, například kvůli dětem a těžkým zavazadlům, odvoz přes aplikaci Bolt je nejvýhodnější možností. Cesta s Boltem na Letiště Václava Havla typicky stojí mezi 300 a 500 korunami, což je méně, než parkování vlastního vozu u letiště.

Nová rezervační funkce je dostupná v Praze pro kategorie Bolt, Comfort i Premium. Odvoz autem si lze objednat přes aplikaci dostupnou na Google Play i App Store, a to kromě v Praze také v Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci, Liberci, Českých Budějovicích, Jablonci nad Nisou, Kladně, Hradci Králové, Karlových Varech a Mladé Boleslavi.

O Boltu

Bolt je evropskou superaplikací, jejíž misí je dělat dopravu po městě dostupnější, bezpečnou a udržitelnou. Platforma Bolt již slouží 100 milionům zákazníků ve 45 zemích a více než 400 městech napříč Evropou a Afrikou. Bolt usiluje o urychlení přechodu od vlastnění automobilů k sdílené mobilitě, a nabízí lepší alternativy včetně odvozu autem, sdílení automobilů a elektrických koloběžek, stejně jako doručování jídel a potravin.

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama