Wellness víkend proti jarní únavě: Nejlepší místa u našich sousedů

Zima konečně skončila, jenže do letní dovolené je ještě daleko? Zpříjemněte si čekání a užijte si prvních jarních paprsků třeba při koupeli v hřejivých termálech. Odpočiňte si při té nejlepší ma-sáži a užijte si saunu s výhledem na alpské vrcholky. Poradíme, kam vyrazit.

„Jaro je tradiční mezidobí, které dělí čas zimních dovolených v exotice nebo na horách a letních prázd-nin. Přesto pozorujeme, že lidé už se nespokojí jen s týdnem u moře v létě a s týdnem na lyžích v zimě. Chtějí cestovat častěji a zvykli si jezdit i na kratší pobyty. Naprostou klasikou jsou jarní prodloužené víkendy v evropských metropolích, někteří ale jezdí klidně i na čtyři nebo pět dní třeba během Velikonoc k moři. Velmi oblíbeným způsobem, jak si na jaře odpočinout, je ale i wellness,“ popisuje jarní cestova-telské trendy mluvčí cestovní agentury Invia Jiřina Ekrt Jirušková.

Pokud už všechny české wellness hotely znáte, vyrazte objevovat naše sousední nebo méně vzdálené země, které jsou lázeňským rájem.

Rakousko

Dát si krátkou túru po hřebenech se zbytky sněhu nebo cyklo výlet v údolí, večer si jít zaplavat a celý další den za odměnu strávit ve spa. Dát si masáž, a prohřát se po zimě v sauně, odkud budete pozorovat stále ještě zasněžené vrcholky Alp. Tak přesně takový bude váš wellness víkend v Rakousku, kde je moderních, ale i tradičních a perfektně vybavených hotelů celá řada. Tradiční horský styl, a to i ve spa, nabízí čtyřhvězdičkový hotel Wirlerhof v oblíbeném středisku Ischgl / Kappl. K těm moderním naopak patří pětihvězdičkový Falkensteiner v Montafonu.

Maďarsko

Zejména Budapešť je tradičními lázněmi ve velkém stylu vyhlášená. Abyste ale nemuseli jen do noto-ricky známých, i když překrásných lázní Széchényi v samém srdci města, zkuste něco trochu jiného. „Další vyhlášenou lokalitou je Hévíz u Balatonu. Moc hezký a elegantní je hotel Bonvital Wellness &

Slovensko

Tatry se krásou své krajiny, ale i perfektními hotely hravě vyrovnají Alpám. Přesvědčte se třeba v hotelu Posta v Nízkých Tatrách, který patří mezi klienty agentury Invia k těm nejoblíbenějším. Na webu invia.cz totiž vždy u každého hotelu najdete reálné hodnocení a recenze. Krásnou atmosféru i architekturu, díky níž se budete cítit skoro jako někde v Kanadě, má také hotel Tři studničky lžící rovněž v Jasné v Nízkých Tatrách.

Německo

Německo máme na dosah ruky, a přesto sem nejčastěji jezdíme na nákupy do Drážďan, případně za zábavou a historií do Berlína. Napadlo vás někdy vyrazit poznávat místní krajinu? Nebo si projet celé Německo až k moři? Možná že letošní jaro je ideální příležitostí. A jedním z nejlepších wellness míst je rozhodně hotel Severin’s Resort & Spa v Šlesvicku-Holštýnsku. Můžete si tu vybrat, zda chcete zůstat v apartmánu, nebo mít ještě více soukromí ve vlastní vile. V každém případě si tady budete připadat jako v jednom z těch německých seriálů, na které možné občas koukáte jen kvůli překrásnému prostředí a nádherným luxusním interiérům.

O společnosti Invia.cz, a. s.

Společnost Invia.cz, a. s., je největší cestovní agentura v České republice a zároveň autorizovaný pro-dejce zájezdů ve 250 pojištěných cestovních kanceláří. Dostupná je nejen na internetu, ale i ve více než 80 kamenných pobočkách po celé ČR. Zákazníkům nabízí neustále aktualizovanou nabídku zájezdů v přehledné formě a šetří jejich čas při plánování dovolené. Služby cestovní agentury využilo už více než 3 miliony spokojených cestovatelů.

Invia.cz je součástí Invia Group, která působí také na Slovensku, v Maďarsku, Německu, Rakousku, Švýcarsku a Polsku. Skupina spolupracuje s největšími cestovními kancelářemi v Evropě a ročně od-baví 3 miliony klientů. Kvalitní servis svým zákazníkům zaručuje prostřednictvím špičkových technolo-gií, znalosti cestovního ruchu a několika moderních call center ve středoevropském regionu.

Zdroj: Invia.cz

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama