Bodyguardi – seriál přesně pro Prima COOL

Jedním z původních projektů, který osvěží vody kanálu Prima COOL, je seriál Bodyguardi. Komediální seriál nového žánru progressive fiction říká, že i s gangstery může být legrace. Každý díl nese ucelený příběh. Jednotlivé příběhy jsou vyprávěny s odzbrojující nekorektní nadsázkou, berou si to nejlepší z toho, co v žánru kriminálních a gangsterských filmů vzniklo, a pracují se zajímavými popkulturními odkazy. V režii Davida Laňky a Martina Müllera se v hlavních rolích objeví Predrag Bjelac, Adam Ernest a Ondřej Malý.

Od 31. října v úterý 21.30 na Prima COOL

Seriál Bodyguardi je postaven na eleganci gangsterského prostředí v kombinaci s realitou českého prostředí, která podpoří komičnost jednotlivých situací a celkového komediálního vyznění. A když k tomu připočtete důraz na vtipné dialogy, stylovou výpravu a pečlivou hudební dramaturgii, slibují být Bodyguardi přesně mířenou trefou do černého. Obrazové a střihové pojetí bude neseno ve stylu filmů Martina Scorseseho, Guye Ritchieho či Quentina Tarantina, tedy střídající stylově komponované záběry s filmovými efekty a jump cuty, včetně nezvyklých úhlů pohledu.

O herecký koncert se postarají: Predrag Bjelac, Adam Ernest, Ondřej Malý, Michal Noga, Sagvan Tofi, Anna Kadeřávková, Vasil Fridrich, Denisa Pfauserová, Miroslav Táborský, David Švehlík a další.

Pár otázek pro scénáristu, režiséra a producenta Davida Laňku:

Jak byste seriál Bodyguardi charakterizovali?

Jsou jako správní bodyguardi: ostří, nekompromisní, pro slovo nejdou daleko, a kde nepomůže slovo, tam nechají promluvit pěst nebo devítku. Jdou rovnou na věc a s ničím se moc nes… nepářou. Ale na druhou stranu jsou to srdcaři. Do každé práce jdou s maximálním nasazením, ale protože to nejsou úplně promovaní inženýři, tak se občas stane, že tu práci kardinálně podělají. Ale srdcaře má osud rád, a tak to vždycky dobře dopadne (i když tedy ne vždycky pro ty, kterým mají domluvit).

V čem bude tento seriál jiný?

V tom, že má styl. Inspiraci jsme čerpali ve starých gangsterkách, a tak to gangsterské jádro seriálu, které geniálním způsobem hrají Predrag Bjelac, Adam Ernest, Ondřej Malý, Sagvan Tofi a Michal Noga, žije tak trochu ve vlastním světě. Elegantně se oblékají, jezdí v Rolls-Royceu, pohybují se v prostředí, které má styl, a k tomu všemu bude seriál nadupaný šedesátkovou a sedmdesátkovou hudbou.

Co vás při jeho natáčení nejvíce bavilo?

To, že jsme si mohli dovolit být v dnešní hyperkorektní době absolutně nekorektní. Dali jsme si jediný limit, a sice to, že se nezastavíme před ničím a před nikým. Takže dopředu počítáme asi s patnácti žalobami (smích).

Bojíte se přijetí diváků?

Ne. Jestli někdo nepochopí nadsázku a humor, říká si o vlastní díl ve druhé sérii (smích).

Můžete prozradit, kdo se v seriálu kromě zmíněných herců ještě objeví?

Jsme nadšení, že do Bodyguardů s námi šli opravdu velcí herci i do rolí, které jsou někdy doslova jednoobrazové, že je nadchla nadsázka seriálu a možnost si zahrát roli, kterou ještě nehráli. Takže například Vasil Fridrich hraje nejslavnějšího českého vězně kandidujícího na prezidenta, Miroslav Táborský švédského krále ve fiktivním uměleckém filmu a David Švehlík si s neuvěřitelným gustem střihl lehce zakřiknutého sídlištního vraha.

Zdroj: TV Prima

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama