Chci mít pokoj od všeho a od všech. K čemu dožene zoufalou Žofii z Ulice její máma?

Seriál Ulice, jenž vysílá TV Nova, otevírá ve svých příbězích také závažná témata, která momentálně rezonují společností. Jedním z nich je například duševní zdraví teenagerů, jež válcuje situace doma. To je i případ Žofie, která již nemůže dál. Co udělá? Proč o ni má Michal ještě větší starost než obvykle? To naznačí tato ukázka ze čtvrtečního dílu Ulice.  

Tvůrci seriálu Ulice oslovují diváky TV Nova líčením osudů, které oni sami nebo jejich blízcí důvěrně znají ze svých vlastních životů. V poslední době se nejen v Ulici hodně mluví o duševním zdraví teenagerů a mladých lidí vůbec, o jejich sebepoškozování ve snaze najít alespoň na chvíli úlevu, protože dlouhodobě čelí nepředstavitelnému psychickému tlaku.

Podobně je na tom také Žofie (Kateřina Ujfaluši), jíž dělá nechtěně peklo ze života náročná a nevyrovnaná máma (Marcela Rojíčková). Ta je jednak perfekcionistka, takže má na Žofii přemrštěné nároky nejen co se školy týče. Kromě toho ji neustále zatahuje do své rozvodové války s manželem (Tomáš Petřík) a navrch na ni nepřiměřeně tlačí kvůli jejímu sebepoškozování. Má o ni starost, zakazuje jí další řezání se, nutí ji jít na plastiku, aby nebyly vidět její jizvy. Žofii je sice oporou Michal (Karel Klement) spolu s rodiči (Iva Baroňová, Filip Čapka), ale to bohužel nestačí.

Žofie je už na dně, nedává máminy věčné scény, kterými ji ztrapňuje i před spolužáky ve škole. Chce mít konečně klid, nic neřešit, nikomu se z ničeho nezpovídat, uniknout tomu nepřetržitému napětí. A tak ve zkratu udělá něco, co je už na pováženou a co hrozí velkým malérem. Co? Proč Michalovi pořádně zatrne? To napoví tato ukázka ze čtvrtečního dílu Ulice.

Premiérové díly seriálu Ulice vysílá TV Nova od pondělí do pátku v podvečerním čase od 18:30 hod. S týdenním předstihem jsou divákům k dispozici na Voyo.

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama