Mámy u plotny

Dvě herečky, kamarádky a také maminky na plný úvazek řeší, stejně jako vy, každodenní otázku – co bude dnes k večeři?

Autorky: Petra Špindlerová, Markéta Plánková

Datum vydání: 05.12.2023

Nakladatelství: XYZ

Kniha Mámy u plotny je plná venkovských receptů od populárních hereček Petry Špindlerové a Markéty Plánkové. Nejedná se jen o kuchařku, ale také o popis života na Vysočině koncem 20. století a obsahuje historky z dětství obou autorek.

Jednotlivé recepty vycházejí z prostých venkovských jídel, která se v oblasti vařila už před sto lety a návod na jejich přípravu se v obou rodinách předává z generace na generaci. Jsou tedy důkladně prověřené a nejdeme u nich i praktické tipy nebo nevšední varianty.

Kniha je rozdělena do kapitol podle ročních období a jednotlivé recepty jsou protkané historkami z kuchyní obou hereček a jejich vlastními profesními i kulinárními zkušenostmi. To vše je doplněno řadou poetických fotografií z autentického prostředí chalup obou hereček.

O autorkách:

Obě autorky jsou populární herečky známé z mnoha seriálů (Markéta Plánková – První republika, Mordparta, Krejzovi, Ordinace v růžové zahradě; Petra Špindlerová – Rodinná pouta, Lajna, Pustina, Vyprávěj). Petra Špindlerová je kromě herečky také lektorkou jógy, což se do jejích textů promítá. Herečky jsou dlouholeté přítelkyně, které jezdí s rodinami na chalupu do stejné vesnice na Vysočině a předávají si recepty, které chutnají celé rodině.

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama