MARIE ROTTROVÁ NA KŘTU KNIHY „O KOČIČCE, KTERÉ MUSÍŠ OBČAS PORADIT“ PROZRADILA SVÉ NĚŽNÉ TAJEMSTVÍ

Josef Kopeček podepisuje svou knihu kmotře Báře Fišerové_foto Petr Bureš

Josef Kopeček, autor knihy pro nejmenší čtenáře O kočičce, které musíš občas poradit, se narodil v Praze, má však kořeny na Moravě. Vystudoval vysokou školu ekonomickou a pohádky původně vyprávěl svým dětem. Nyní má již vnoučata, která ho ponoukla k tomu, aby kniha spatřila světlo světa. Vydalo ji nakladatelství MaHa, které na akci zastoupila spisovatelka Markéta Harasimová a pokřtily ji VIP kmotry zpěvačka paní Marie Rottrová, moderátorka Štěpánka Duchková a herečka Bára Fišerová. Křest proběhl na pobočce městské knihovny v Praze na Hradčanech.

Kmotra knihy O kočičce, které musíš občas poradit Marie Rottrová

O KOČIČCE, KTERÉ OBČAS MUSÍŠ PORADIT: Autor v počítačové době přináší interaktivní pohádkovou knížku pro děti plnou veselých obrázků. Hlavní hrdinka kočička Ajka se vydává z obyčejného města lidí na cestu ke svému vytouženému moři. Při putování však překročí „bludný kořen“ a v hlubokém lese se dostává do neznámých pohádkových městeček. V těch na ni čekají různá dobrodružství, ale především je nucena učinit mnoho důležitých rozhodnutí, podle kterých se bude její putování odvíjet dál. Tato rozhodnutí za ni však musí udělat malý čtenář, respektive posluchač, kterému bude pohádka předčítána. Snadná a líbivá rozhodnutí přinášejí Ajce, jak už to v životě chodí, většinou trápení a svízel. Naopak ta správná, byť namáhavější, vedou k radosti a příjemnému “možnému konci” příběhu. Ajčino putování může skončit osmi odlišnými způsoby, ke kterým ji přivedou sami čtenáři.

Kniha O kočičce, které musíš občas poradit pokřtěna – kromě autora, kmoter a zástupců nakladatelství se křtu účastnila také ilustrátorka.

„Tímto dílem, které jsem vymyslel pro své potomky, chci ukázat malým dětem některé aspekty morálky, zodpovědnosti a hodnot života,“ uvedl autor titulu Josef Kopeček. „Vzniklo vlastně už někdy před čtyřiceti lety, kdy jsem svým dětem místo klasických pohádek začal vyprávět své vlastní,“ přibližuje pan Kopeček svůj počin. „Základní myšlenka příběhu je, že se kočička Ajka, hlavní hrdinka, může rozhodnout buďto morálně dobře, nebo naopak. Když se rozhodne špatně, špatně taky dopadne,“ zaznělo na křtu.

Akt křtu – kmotry s autorem a ilustrátorkou

Kmotři odpovídali na řadu otázek moderátorky Petry Zajíčkové týkajících se například jejich oblíbených knih v dětství, nebo zda mají doma nějaké zvíře. Marie Rottrová tento dotaz okomentovala vyprávěním o své kočce, která k ní přišla jako koťátko a sem tam jí do domu nosí živé myšky: „Občas si přinese hračku, absolutně neporušenou myšičku. My pak s manželem honíme myš. Tu většinou chytíme. Já koupila takové humánní pastičky, ze kterých je pak zase vypustím ven. Nalákám je na mandli a přidám jim k ní i vodu, protože po té mandli budou mít žízeň. Jsem velký milovník všech zvířat,“ prozradila slavná zpěvačka, jak něžný vztah má k živým tvorům.

Autor křtěné knihy Josef Kopeček s kmotrou Marií Rottrovou_foto Petr Bureš

Kniha byla pokřtěna sektem, křtem doprovázela moderátorka Petra Zajíčková a hudebně ji doprovodil zpěvák Standa Čermák. Marie Rottrová knize popřála, aby potěšila všechny děti, a ty aby si Ajku zamilovaly. Štěpánka Duchková křtila se slovy: „Knížko, hezky se prodávej, a ať vynikáš mezi ostatními!“ Nakladatelka Harasimová kočičce Ajce přála, aby byla na každém dětském nočním stolku, Bára Fišerová, aby ji každé dítě chtělo mít a autor zase, ať splní svůj účel – poučí děti.

Zdroj: Nakladatelství MaHa

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama