Monika Kopřivová představila letošní novinky, kterými rozšířila své portfólio.

Letos je to přesne 10 let, co Monika Kopřivová napsala svou první
originální knihu Babičko,vyprávěj a Dědečku, vyprávěj, která se stala
bestsellerem nejen u nás, ale i v zahraničí, a to i za hranicemi Evropy.
Od té doby má Monika na svém kontě nespočet knih určených pro celou
rodinu, ale take deskové hry, a jiné originální dárky.

Monika Kopřivová představila letošní novinky, kterými rozšířila své
portfólio.

Bible vína

Mistrovský průvodce vínem

Světový bestseller se speciální kapitolou věnovanou moravským a českým vínům

Chcete si zlepšit své vědomosti o víně, ale nevíte, kde začít? Nejste si jistí, že to, co pijete, je vynikající láhev nebo jen marketingový trik? Chcete vědět, jak si správně koupit to nejlepší víno? A blýsknout se svými znalostmi před přáteli? Nebo chcete dát někomu ze svých blízkých originální dárek, který umocní jeho požitek z pití vína?

O víně je pořád co se učit. Bible vína je praktický průvodce vaší cesty za vínem. Zahrnuje všechny důležité informace o víně podané unikátní přehlednou a srozumitelnou formou. Díky moderní ikonografice a mapám vždy snadno najdete to, co hledáte.

Bible vína vás naučí poznat a ohodnotit kvalitu. Dozvíte se, jak s vínem správně zacházet, servírovat ho, skladovat ho a nechat ho stárnout. Objevíte nová vína, která vám budou chutnat, a výborně dokážete vybrat to správné víno ke každému jídlu. Získáte tolik nových vědomostí, že si nezadáte s profesionálními someliéry.

Bible vína je kniha, která se díky svému jednoduchému přístupu k poznávání vína stala světovým bestsellerem. Knihu využívají jak experti a someliéři, tak i nadšení fanoušci vína po celém světě.

Autoři této knihy Madeline Puckette a Justin Hammack jsou zároveň zakladatelé světoznámého portálu Winefolly.com

· 5 ZÁKLADNÍCH parametrů vína

· JAK VÍNO DEGUSTOVAT, uchovávat, nechat dekantovat a podávat

· SNOUBENÍ s jídlem

· PŘES 100 oblíbených i méně známých odrůd vín včetně jejich chuťových profilů

· Všechny SVĚTOVÉ VINAŘSKÉ REGIONY s podrobnými mapami

· MORAVSKÁ A ČESKÁ VÍNA

· TIPY, které vám pomohou stát se odborníkem

ISBN: 978-80-88333-44-9

Doporučené prodejní cena: 690 Kč vč. DPH

Autoři: Madeline Puckette a Justin Hammack

Formát: 210 x 275 mm

Kočky vládnou světu – tarot

Sada vykládacích tarotových karet s průvodcem

Poznejte kočičí moudrost ukrytou v magickém umění tarotu

Sada vykládacích karet Kočky vládnou světu je krásným dárkem pro všechny, kteří se chtějí naučit umění tarotu. Součástí dárkového balení s originálními ilustrovanými kartami je i průvodce s návody a podrobnými výklady tarotu. Karty jsou tak vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilejší nadšence. Objevte a poznejte kouzlo tarotu s unikátní dárkovou sadou oslavující moudrost a půvab koček v mnoha podobách.

Kočky vládnou světu – jedna z nejoblíbenějších tarotových sad na světě

ISBN: 978-80-88333-39-5

Doporučená prodejní cena 647 vč. DPH.

Devadesátky

Nejzábavnější party hra pro všechny, kteří prožili devadesátky.

Vzpomínáte si, co jste tehdy nosili? Co se hrálo za počítačové hry? Jak to vypadalo v restauracích? Čím se jezdilo? Pamatujete na kazety a diskety? A jaké to bylo v době bez mobilů a internetu? Vybavíte si nejznámější kriminální kauzy? Nebo jak jste prožívali vítězství v Naganu?

Ve hře budete popisovat výrazy týkající se devadesátek, poslouchat a hádat dobové hity, předvádět filmy a televizní pořady a trochu rýmovat. Připomenete si nejzajímavější momenty divokých a nespoutaných devadesátek. Čelit budete i nečekaným dobovým nástrahám. Vyhrává tým, který se dostane jako první do roku 2000.

Hra je určena pro 3 až 20 hráčů. Najdete zde stovky devadesátkových písniček i filmů. Hra obsahuje 540 karet a 3 820 úkolů, takže se vám nikdy neohraje.

Doporučená prodejní cena: 890 Kč vč. DPH

Velká kniha detektivek – zdánlivě nemožné zločiny

Agatha Christie, Stephen King, Edgar Allan Poe, Erle Stanley Gardner, Sir Arthur Conan Doyle a mnoho dalších

Kabina lanovky, turecké lázně, anglické panství, uzavřený trezor – zločin není nikde nemožný.

Velká kniha zdánlivě nemožných zločinů je originálním dárkem pro všechny, kteří mají rádi kvalitní detektivní příběhy. V knize najdete nejen klasické záhady zamčeného pokoje řešené geniálními mozky světoznámých detektivů, ale také povídky s nečekanými místy činu a neobvyklými dekoracemi.

Záhada zamčené koupelny, Případ létající mrtvoly, Ptáček v hrsti a mnoho dalších. Představujeme vám nejlepší kolekci detektivek o zdánlivě nemožných a neproveditelných zločinech. Získala si srdce čtenářů celého světa a uchvátí i vás. Pohodlně se usaďte a vychutnejte si dvacet napínavých a tajemných příběhů světového zločinu.

Kniha je ideálním dárkem a skvělým společníkem pro dlouhé zimní večery, kdy zamykáte dveře a věříte, že jste v bezpečí…

Doporučená prodejní cena: 590 Kč

Monika Kopřivová (46 let), máma tří dětí (20, 16, 9), je vystudovaná doktorka farmacie, která původně pracovala v lékárně.

Po narození první dcery dostala od svého téměř devadesátiletého dědečka sepsané paměti. To ji inspirovalo k nápadu, že by bylo hezké, kdyby takovou kroniku mohl sepsat každý prarodič. Hledání kořenů, genealogie a rodinná historie je téma, které zajímá stále více lidí.

V roce 2013 vytvořila dvě knížky a sama je vydala – jmenují se „Babičko, vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“. Jsou to otevřené knížky pro zaznamenání vzpomínek od dětství po současnost. V České republice se staly bestsellerem, Monice se navíc podařilo knihy vydat i v dalších zemích Evropy, takže dnes najdete knížky „Babičko vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“, ale u řadu dalších titulů na Slovensku, ve Francii, ve Španělsku, v Německu, v Itálii či v Polsku. Knížky, které se všude těší velké oblibě, byly dosud publikovány v devatenácti zemích světa včetně jihoamerického Chile, letos navíc vycházejí v Dánsku, Slovinsku a Srbsku.

Souběžně s prvními knížkami založila Monika vydavatelství Babičkářství, které od svého vzniku přináší zajímavé a hezké dárkové knihy pro prarodiče, a také Familium, které nabízí smysluplné tituly pro celou rodinu. Mezi nejznámější tituly vydavatelství patří „Strom života naší rodiny“, „Naše výlety“, „Jak rostu“, „Velká kniha vánočních detektivek a záhad“, „Cestuj“ nebo společenská hra „Jak to tenkrát bylo?“ a řada dalších. A ty nejoblíbenější postupně vycházejí nejen u nás, ale i dalších zemích světa.

Letos uvádí na český trh hned několik nových titulů.

První z nich je dlouho očekávaná stolní hra „Devadesátky“, vzpomínková party hra určená všem, prožili devadesátky. Díky této hře si připomenete nejzajímavější momenty divokých a nespoutaných devadesátek.

„Velká kniha detektivek – zdánlivě nemožné zločiny“ je dárková kolekce detektivních příběhů o zdánlivě nemožných a neproveditelných zločinech. Představuje dvacet povídek od nejslavnějších světových autorů jako je Agatha Christie, Stephen King, Edgar Allan Poe, Erle Stanley Gardner, Sir Arthur Conan Doyle a mnoho dalších v atraktivním podání a s originálními ilustracemi.

„Bible vína – mistrovský průvodce vínem“ je kniha, která se díky svému jednoduchému přístupu k poznávání vína stala světovým bestsellerem. Letos poprvé mají možnost tuto knihu získat i čtenáři v České republice. Bible vína nabízí všechny důležité informace o víně podané unikátní přehlednou a srozumitelnou formou s unikátní infografikou. Knihu využívají jak experti a someliéři, tak i nadšení fanoušci vína po celém světě.

Sada vykládacích tarotových karet „Kočky vládnou světu“ je krásným dárkem pro všechny, kteří se chtějí naučit umění tarotu. Tarotové karty jsou po staletí nástrojem sebepoznání Součástí dárkového balení s originálními ilustrovanými kartami s tématikou koček je i průvodce s návody a podrobnými výklady tarotu. Karty jsou tak vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilejší nadšence.

Zdroj: Monika Kopřivová 

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama