Padesátka na krku, tři dcery v baráku, exmanželka v Bruselu a nekonečně nových možností. Martin Pechlát je Táta v nesnázích

Petr Hora, správce bazénu a bývalý sportovec, zasvětil svůj život výchově tří dcer – Viki, Laury a Alex.  Ty už ale pomalu začínají žít svůj život, proto se rozhodne věnovat se víc sám sobě a najít lásku. Dcerky ale brzy zjistí, že vylétnout z rodného hnízda není jen tak. A i tátovi řídícím se heslem „padesát je nových třicet“ půjdou nové vztahy trochu ztuha.  Nový šestnáctidílný rodinný komediální seriál Táta v nesnázích uvidí diváci TV Nova už v sobotu 9. září ve 20.20 hodin, a to hned ve dvou dílech. V hlavních rolích se objeví Martin Pechlát, Petra Hřebíčková Štěpánka Fingerhutová, Agáta Kryštůfková, Veronika Divišová nebo Jitka Schneiderová.

„Táta v nesnázích je seriál, který vychází ze života, jaký je, a mezi všemi jeho starostmi hledá a nachází také hodně radostí. Díky tomu diváci ví, že se jich seriál týká a zároveň v něm najdou odpočinek po náročném týdnu v práci,“ říká kreativní producent TV Nova Lukáš Borovička.

O své dcery (Agáta Kryštůfková, Štěpánka Fingerhutová, Veronika Divišová) se Petr Hora (Martin Pechlát) staral celý jejich život, především v době, kdy se jeho, dnes už bývalá, žena Kateřina (Jitka Schneiderová) rozhodla věnovat kariéře v zahraničí, zatímco on se té své právě kvůli dětem vzdal. Teď ale konečně nadešel čas znovu se vrátit do života, začít randit a třeba si i najít stálý vztah. Od jeho posledního rande ale uběhla spousta let, takže se bude muset vrátit do formy a nabýt ztracené sebevědomí. Zamiluje se, prochází zklamáními, přesto to nevzdává, a hlavně stále věří, že najde tu pravou. „Petr je nejlepší táta na světě. Vydrží úplně všechno. Všechno ustojí, všechno vyřeší a všem pomůže. Je milující, ale taky občas musí být přísný. Je starostlivý, o děti má přirozeně strach, takže musí být někdy i přísný a něco jim třeba zakázat. Řeší s dcerami úplně všechno, včetně jejich vztahů. Pořád je to ale chlap, takže to s ním dcery umí ještě víc ‚koulet‘. Moc dobře vědí, co na tatínka platí. On si rozhodně myslí, že má u nich autoritu, ale kdo ví, jestli je to pravda,“ prozrazuje k roli Martin Pechlát.

Zkoušené životem a láskou budou i jeho skoro dospělé dcery. Ale i ty se zapojí do hledání tatínkovy partnerky. „Myslím, že Viki nahrazuje maminku v rodině a také možná dělá tátovi trochu kamarádku, protože je nejstarší. Je zodpovědná k rodině, má o holky často starost, věnuje se jim. Zároveň není tak ambiciózní jako sestry, je spokojená s tím, co má,“ popisuje roli Agáta Kryštůfková„Laura je slušná holka, ale v průběhu seriálu začne chodit na pár večírků. Ne že by spadla do špatné party, ale rozevírá křídla a hledá se ve světě. Umí se třeba bláznivě zamilovat.  Laura je také studentkou práv, což je super, protože jsem také chtěla studovat práva, než jsem se dala na herectví. Takže si to tím tak trochu kompenzuji,“ prozrazuje k Lauře Štěpánka Fingerhutová„Alex má s tátou trochu komplikovanější vztah. Hlavně proto, že pár let žila pouze s matkou. Protože je Alex v pubertě, jsou z toho všichni z rodiny zoufalí, ale mají se rádi a když jde do tuhého, vždycky drží při sobě jako rodina,“ říká představitelka nejmladší z dcer Veronika Divišová.

V sobotu 9. září ve 20.20 hodin TV Nova uvede první dvě epizody seriálu Táta v nesnázích. V první epizodě se Martin Pechlát alias Petr Hora seznámí se svoji potenciální partnerkou Dorkou. „Každý herec své postavě dává kus sebe. Dorka ve všem co dělá, je stonásobek mě. Když já se směju, tak ona se směje daleko víc nahlas. Když si dám deci vína, ona si dá láhev vína. Je víc bezprostřední. Moc jsem si tu roli užila, protože, co si normálně osobně nedovolím, tak v této roli jsem mohla,“ uzavírá představitelka Dorky Petra Hřebíčková.

Zdroj: TV Nova 

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama