Slavnostní křest knihy TEORIE BÝKA

Ve čtvrtek 26. října pokřtily KNIHY DOBROVSKÝ knihu Teorie býka od Magdaleny Maxové, světoběžnice česko-italského původu žijící v Hong Kongu. Kmotrami titulu se staly komička Lucie Macháčková, herečka Anna Jiřina Daňhelová a sestra autorky Sabina Sedlaříková, která vytvořila obálku knihy.

Jelikož ke knize neodmyslitelně patří dobré italské víno, protože hlavní hrdinka stejně jako autorka nějakou dobu v Itálii žila, nechyběla ani degustace italských vín.

Kromě toho na křtu proběhla i dražba. Výtisk ozdobený třpytivými krystaly byl vydražen za 6 000 Kč. Celá tato částka společně s výtěžkem z prodeje na křtu bude věnován na podporu Safari Parku v ZOO Dvůr Králové. Konkrétně na potravu pro zvířata.

Teorie býka, Magdalena Maxová (vydání 27.9.2023, Red)

Šestadvacetiletá Elena se ocitá na životní křižovatce. Již dosáhla všeho, co do té doby považovala za důležité. Má hodného přítele, byt s terasou, značkovou kabelku a pár bot, ve kterých beztak nedojde ani za roh. Bohužel, ani všechno oblečení světa nedokáže vynahradit, když ve vztahu chybí vášeň. Když dočte knížku Jíst, meditovat, milovat, naprosto se ztotožní s hlavní hrdinkou, která všeho nechala a odjela na rok do Itálie, do Indie a pak na Bali, aby tak mohla objevit samu sebe a najít životní lásku. Bohužel, milá Elena je trochu srab, a hlavně nemá peníze, aby přežila jeden měsíc, natož jeden rok, a tak se dva dny strávené v italském Palermu zdají skvělým kompromisem. To ještě netuší, že se ocitne v náruči tajemného sicilského farmáře a majitele obchodu se zbraněmi v jedné osobě. A ne, nebude to jako z romantického filmu. Elena se kvůli němu dostává do situací, které zvládá s neohrabaností sobě vlastní. Teorie býka je břitká komedie o nenaplněných očekáváních, kulturních rozdílech a jedné velké lásce, doprovázená humornými komentáři a sebeironickými promluvami hlavní hrdinky. Nalijte si vínečko, nakrájejte kousek salámku a pohodlně se uvelebte. Výlet ve stylu “žrát, pít, číst” může začít.

Zdroj: KNIHY DOBROVSKÝ

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama