Ulici zasáhla smutná zpráva. Do hereckého nebe odešla Zdena Hadrbolcová

Ve věku osmdesáti šesti let nás navždy opustila vynikající herečka Zdena Hadrbolcová, která v Ulici ztvárňovala Růžu Habartovou. V seriálu byla od samého začátku, od roku 2005. Dlouhá léta neodmyslitelně patřila k hlavním tvářím Ulice, tvůrce i štáb seriálu její skon velmi zasáhl. 

Pro všechny z Ulice je to velká rána, i když se tohoto okamžiku tvůrci seriálu delší čas obávali. Oblíbená herečka Zdena Hadrbolcová, která je z Ulice odjakživa známá jako Růža Habartová, navždy odešla. Pro štáb seriálu to je obrovská ztráta, všechny tato smutná zpráva velmi zasáhla. Zdena Hadrbolcová naposledy natáčela v Ulici kvůli svému zdraví naposledy před třemi lety, od té doby se v seriálu o její postavě jen mluvilo. Všichni z Ulice do poslední chvíle doufali, že se mezi ně opět vrátí. Bohužel tato sympatická herečka s obrovským rozhledem již není mezi námi. Její Růža v Ulici se stala legendou, která k ní nesmazatelně patří.

Herečka Zdena Hadrbolcová se v televizi i na filmovém plátně proslavila hlavně rolemi laskavých maminek, jež byly většinou komediálně laděné. Stala se i uznávanou divadelní herečkou a scenáristkou. Nikdy se nebála experimentovat v divadle i před kamerou, její mladistvý duch byl pro každou roli osvěžením. To platí také pro Růžu Habartovou, jejíž charakter si herečka během let dokonce lehce sama upravila, takže této dlouholeté parťačce Vilmy Nyklové nechyběl humor a optimismus ani v těžkých chvílích.

„Zdenička Hadrbolcová byla především velkou profesionálkou, na kterou jsme se mohli vždy spolehnout. Přestože jí občas nebylo moc do smíchu, jakmile vešla do ateliérů, jako by všechny starosti a trable hodila za hlavu. Celá se rozzářila, byla tu pro své kolegy, pro nás. Rozdávala úsměvy, s Jaruškou Obermaierovou byly na place i v zákulisí sehranou dvojkou, která bavila celý štáb. Nikdy na ni nezapomeneme,“ říká s pohnutím v hlase producentka seriálu Ulice Janka Maršíková.

Upřímnou soustrast všem hereččiným blízkým a pozůstalým. V našich srdcích zůstane usměvavá Zdena Hadrbolcová už navždy.

Zdroj: TV Nova

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama