BOHEMIA – ZRNKO PÍSKU JARNÍ ROCKOVÁ REEDICE NA LP

Jedna z jarních rockových reedičních LP událostí je tady. Po dřívějším vydání alba skupiny Bohemia – Zrnko písku na CD s bonusy je tu nyní i jeho základní vinylová podoba.

Bohemia byla opravdovou českou superskupinou. Jan Kubík (ex-Flamengo), Lešek Semelka (ex-Blue Effect), Michal Pavlíček (ex-Expanze), Vladimír Guma Kulhánek (ex-Flamengo), Jan Hála a Pavel Trnavský (ex-Expanze) patřili mezi skladatelské, pěvecké a instrumentální osobnosti, pomáhající zachránit český bigbít před totalitním režimem. Podařilo se to skvěle. Jejich rockjazzová fusion muzika, doplněná kompletem pěti až surrealistických básní/textů Pavla Vrby, těch 46 let od původního vydání přežila ve velmi vitálním stavu.

YT teaser:

Kubíkův odchod do ciziny přispěl k následnému nedolisování LP, které je z dnešního pohledu výborným svědectvím doby. Obal Josky Skalníka byl nyní pečlivě redesignován, zvuk z pásu dostal k dispozici technologické možnosti roku 2024, připojen je i původní sleevenote Ondřeje Konráda a komplet textů.

„Tato reedice představuje další vítanou položku ve vinylovém vzpomínání na druhou polovinu sedmdesátých let 20. století. Pro rock u nás tehdy vládly extrémně těžké časy, s jen občasnými zrnky naděje: tato z písku však vystavěla hrad,“ doplňuje za Supraphon editor reedice Karel Deniš.

Zdroj: SUPRAPHON

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama