Čtyřlístek míří na televizní obrazovku. Mišpulín, Pinďa, Fifinka a Bobík se poprvé objeví ve večerníčku

Kultovní komiks mnoha generací má svůj večerníček. Sedm premiérových dílů se na obrazovkách České televize objeví od 14. února vždy v 18:45 na Déčku. Seriál vznikal ve spolupráci s autorem původního komiksu a ilustrátorem Jaroslavem Němečkem, scénář večerníčku napsala Hana Lamková, také jedna z autorek originálního časopisu.

„Od vydání prvního komiksu uplynulo čtyřiapadesát let a teď mu televizní obrazovka dala život. Příběhy z komiksu vycházejí, ale jsou rozvinutější a dramatičtější. Nový večerníček tak nabídne jak známé příběhy, tak i úplně nová dobrodružství, která vznikla speciálně pro večerníček,“ říká kreativní producentka Barbara Johnsonová.

Nejdéle vycházející český komiks se promění do večerníčkových příběhů z Třeskoprsk, kde se objeví čtyři nerozluční kamarádi – rozený vynálezce a vědátor Myšpulín, starostlivá Fifinka milující vaření a pečení, vyhlášený jedlík Bobík a sportovec Pinďa.

Scénář k novým dílům napsala autorka Čtyřlístku Hana Lamková, hudbu zkomponoval Ondřej Soukup a výtvarníkem a duchovním otcem Čtyřlístku je Jaroslav Němeček. „Pro pozorné diváky jsme si připravili malé překvapení. Ve znělce si mohou všimnout mávajícího pána s dámou u stolečku na náměstí v Třeskoprskách. Ten pán vypadá úplně jako pan Němeček, a jeho paní nám dokonce namluvila dvě vedlejší postavičky,“ dodává Barbara Johnsonová.

Hlavním hrdinům propůjčily hlas osobnosti známé z celovečerního filmu. Fifinka promluví hlasem Terezy Bebarové, Myšpulína namluvil Jiří Ployhar, Pinďu Jan Maxián a Bobíka Bohdan Tůma. Příběhy doprovodí vyprávěním Miroslav Táborský.

Kromě hlavních protagonistů se objeví také zloduch Zádrhel nebo další postavy spjaté s předlohou. Večerníčkové zpracování přinese aktuálně sedm epizod nazvaných: Kamarádi z Třeskoprsk, Bramborová medaile, Šikovné rukavice, Poprask v ZOO, Záhada pyramidy, Fifinka má narozeniny a Kulový blesk.

Večerníček vznikl v koprodukci s animačním studiem Alkay Animation Prague a při výrobě byla použita digitální animace.

Premiérový večerníček uvede ČT 😀 poprvé ve středu 14. února od 18:45 hodin. A už nyní Česká televize připravuje pokračování.

Scénář: Hana Lamková // výtvarník: Jaroslav Němeček // režie: Michal Žabka // dramaturgie: Miloš Zvěřina // kreativní producentka: Barbara Johnsonová // výkonná producentka: Zuzana Křivková // koproducent: Alkay Animation Prague

Zdroj: Česká televize 

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama