MICHAL HORÁK obléká frak!

Omrknout ho můžete v novém klipu i na koncertech s Filharmonií Hradec Králové

Po tradičně trochu ospalejším úvodu roku se s přibývajícím světlem (a pomalu pocvrlikávajícím předjařím) vlévá nová energie do žil nám všem, a platí to i pro písničkáře Michala Horáka. Ne že by vyloženě sundal nohu z plynu své rozjeté kariéry, to spíš zas zařazuje vyšší rychlost, a ještě mu při tom fešně povlává frak. Omrknout to ostatně můžete sami ve zbrusu novém klipu situovaném do 20. let 20. století k songu Malý lidi jsou taky lidi (https://youtu.be/PaDMYC3nZjA) z loňského alba Ideální čas se nezbláznita následně 8. a 9. dubna na speciálních koncertech s Filharmonií Hradec Králové.

Foto_Kateřina_Fialová

„Vzhledem k takovému klasickému jazzovému nádechu skladby jsme se s videoklipem ubírali k šantánu začátku minulého století, kde hraje živá kapela a snaží se pobavit vytříbenou společnost. No a aby to nebylo tak prvoplánové, uvedli jsme děj klipu do paralelního vesmíru, kdy je medián společnosti dítě a kdokoliv nad 150 cm je vlastně nevídaná kuriozita. Přiznám se, že tohle byl hlavně můj výmysl, ale režisér Michael Nováček to ztvárnil ještě líp, než to bylo v mojí hlavě,“ komentuje Horák video novinku, v níž nechybí překvapivé rozuzlení na závěr…

Foto_Kateřina_Fialová

Klip navíc nejenže vtipně reflektuje „léta sbírání zážitků s nepříliš vysokým vzrůstem“, ale nechybí ani hlubší podtext s charitativním přesahem. „Kdybych měl dostat korunu pokaždé, když slyším ‚v klipech vypadáš větší‘, tak bych si mohl dovolit koupit třeba nějaký fakt drahý dezert. Kromě toho, že by měla písnička pobavit a třeba i povzbudit lidi, kterým stejně jako mně nebylo dáno dosáhnout na nejvyšší poličky, tak jsme videoklip k písničce cílili na pomoc ZŠ speciální v mém milovaném Neratově, kde je o místní ‚malé lidi‘ s velkou láskou pečováno a kteří si podporu určitě zaslouží. Několik z nich si ve videoklipu dokonce zahrálo,“ doplňuje držitel titulu Objev roku v anketě popularity Český slavík 21. 

Foto_Kateřina_Fialová

Jak už bylo naznačeno v úvodu, kromě videoklipu se Michal nyní věnuje zejména intenzivním přípravám na dva dubnové večery, které se stanou dalším z milníků v jeho kariéře, tedy speciálním koncertům s Filharmonií Hradec Králové pod taktovkou Stanislava Vavřínka 8. a 9. 4.

Foto_Kateřina_Fialová

„Když padla nabídka udělat koncert s filharmonií, nejdřív jsem se dost zalekl, protože téměř 13 let hraju sám a jen posledních pár let s kapelou. Ale jakmile jsem slyšel první úpravu od až nespravedlivě geniálního hudebníka Honzy Lstibůrka, tak jsem věděl, že to jednoznačně chci uskutečnit. To nebude jen můj koncert s doprovodem filharmonie, to budou moje písničky v osobitém provedení několika desítek nejlepších muzikantů z Královéhradecka, kterého já můžu nějakou záhadou být součástí. Na aranžích pracujeme spolu s Honzou a každá z písniček bude úplně jiná, a přesto to stále budu já. Neskromně musím říct, že si myslím, že to bude fakt bomba. Těším se na to šíleně,“ vyznává se Horák, jenž v rámci koncertů chystá také křest svého poslední tři roky průběžně připravovaného zpěvníku, „který je zároveň i knížkou povídek, fotek a básniček“.

Foto_Tony _Košař

O výjimečnosti akce svědčí i fakt, že koncert 8. 4. je s půlročním předstihem prakticky vyprodán a na 9. 4. zbývá už jen posledních pár vstupenek, které jsou k mání zde. Pokud se na vás nedostane, věšet hlavu ale rozhodně nemusíte. Na léto je totiž v plánu pěkná řádka koncertů s Michalovou doprovodnou kapelou a na podzim pak sólové turné. „Letošní rok budu mít opravdu pořádně nabitý. Bude legrace to všechno skloubit s doktorátem a výukou na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, ale zatím to zvládám a všechno mě to dost baví a naplňuje,“ dodává Michal Horák

Foto_Tony _Košař

Průběžně aktualizovaný seznam všech plánovaných vystoupení i odkazy na prodej vstupenek najdete na webu www.michalhorak.eu. Pro další novinky a aktuality pak sledujte Michalův Facebook a Instagram.

Zdroj: SUPRAPHON

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama