Nemocná Hana si nebezpečně zahrává. Co je pro Vandu alarmujícím signálem?

V seriálu Ulice, který vysílá již přes osmnáct let TV Nova, si každý z diváků najde ten svůj příběh. Některé děje jsou o vztazích, jiné se dotýkají i věcí, které trápí spoustu diváků a jejich blízkých. K nim nyní náleží i životní osud Hany Šmýdové, bývalé Evženovy manželky, která onemocněla Parkinsonovou chorobou. Čemu všemu musí čelit? A proč si o ni začne Vanda dělat velké starosti?

Tvůrci seriálu Ulice na TV Nova pravidelně otevírají v příbězích uličních postav také společenská témata, která jsou divákům velmi blízká, protože je prožívají buď oni sami, nebo někdo z jejich nejbližšího okolí. Mezi ně patří i nejrůznější vážné nemoci.

Náročný boj s nepřízní osudu

V devatenácté sezoně seriálu se rozehrál příběh Hany Šmýdové (Adéla Gondíková) trpící Parkinsonovou chorobou. Evženova (Martin Finger) bývalá manželka zůstala na vše sama, nemá nikoho blízkého, o koho by se mohla opřít. Proto přivítala pomoc od Vandy Volákové (Kristýna Hrušínská), i když kolem toho bylo, a ještě i bude, zle, protože Vanda svým způsobem patří do Evženovy nové rodiny.

Evžen by byl nejradši, kdyby svou exmanželku už nikdy nepotkal, kdyby mu prostě navždy zmizela ze života. To, že je s ní v kontaktu právě Vanda, se mu ani trochu nelíbí. Netuší, že Vanda se s Hanou spřátelila a stává se jakýmsi jejím andělem strážným. Pomáhá jí se stěhováním, dělá jí společnost, je jedinou spřízněnou duší, kterou Hana teď vlastně má. 

Obavy o Hanu

Čím více času Vanda s Hanou tráví, tím více si všímá, jak jí její nemoc komplikuje život. Právě ona teď zaregistruje, že si Hana začala nebezpečně zahrávat s už tak nalomeným zdravím i kvůli analgetikům, kterých užívá až příliš. Samotná Hana si to již ani neuvědomuje. Prostě potřebuje fungovat, a tak si vezme větší dávku léků, aby měla jistotu, že ji tělo nezradí v tu nejméně vhodnou chvíli, nebo aby prostě co nejdříve polevily nesnesitelné bolesti. Nad důsledky tohoto nadužívání léků se ani pořádně nezamýšlí. Zato Vanda okamžitě zpozorní. A rozhodně to nenechá jen tak, přestože má momentálně plnou hlavu své narozeninové oslavy i velké události v manželově (Vasil Fridrich) životě, která se jí také hodně týká…

Zdroj: TV Nova

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama