OLYMPIC MÁ NOVOU NAHRÁVKU A TŘI LEGENDÁRNÍ ALBA V REEDICI

Skupina Olympic patří na absolutní vrchol naší hudební scény už šest dekád a stále se těší z velkých koncertních úspěchů. Nyní pro fanoušky připravili speciální vinylovou troj-reedici, ke které jedou turné s názvem Trilogy Tour 2024!

Alba Prázdniny na ZemiUlice a Laboratoř jsou známá pro svou nezaměnitelnou kombinaci rockpopového zvuku, výborných textů Zdeňka Rytíře a brilantní hudby Petra Jandy. Ikonická alba, která v sedmdesátých a osmdesátých letech patřila k vrcholům československé hudební scény, nyní vychází v 3LP reedici se speciálním bonusovým CD. Na tom je, krom mnoha jiných zajímavostí, také znovu nahraný a zaranžovaný song Kartotéka 2024.

„Natočili jsme jí, protože ta písnička je fakt hezká. Je taková současná. Je to vlastně trochu reflexe na umělou inteligenci a bude perfektně zapadat do celého našeho projektu, který se jmenuje Trilogie. Ten projekt bude pro diváka pastvou pro oči. Já tam budu s Milanem Broumem prolézat zdí, za námi se budou nafukovat balóny, přijde i obrovský robot a vůbec to bude strašně zajímavý…,“ prozrazuje Petr Janda.

YT video: 

Na projektu speciální reedice se zásadně podílel spolupracovník skupiny Olympic Oldřich Zámostný, který mimo jiné pečlivě restauroval původní zvuk nahrávek. Vydání nabízí také rozsáhlý 24stránkový booklet v rozměru LP, obsahující důležité informace, dosud neviděné fotografie a historické dokumenty. Tři různě barevné transparentní vinyly doplňuje bonusové CD, které přináší variantní a koncertní nahrávky spojené s trilogií Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř.

OLYMPIC_2024_TRILOGY_FOTO_Matěj Třešňák

Překvapením je nová verze skladby “Kartotéka 2024”, která se objeví jako podpora letošního celoročního turné, vycházejícího ze tří kultovních alb. Limitovaná a číslovaná 3LP reedice vychází v nákladu pouze 1000ks.

OLYMPIC_2024__Matěj Třešňák

Kouzlo těchto tří zásadních alb mohou posluchači ocenit i naživo. Skupina totiž chystá 35 jedinečných koncertů po celé České Slovenské republice. Název Trilogy Tour 2024! napovídá, že se jedná o velkolepou show plnou vizuálních efektů, projekcí, a hlavně toho nejlepšího z kultovních alb Prázdniny na Zemi, Ulice a Laboratoř.

Zdroj: SUPRAPHON

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama