ROBERT GALBRAITH A JEHO CORMORAN STRIKE V NOVÉM ROMÁNU ČERNOČERNÉ SRDCE. JAK RYCHLE SE Z OBDIVU MŮŽE STÁT NEBEZPEČNÝ OPAK?

Nová kniha Roberta Galbraitha (pseudonym J. K. Rowlingové) Černočerné srdce (899 Kč), kterou vydává nakladatelství Kniha Zlín, se dotýká aktuálního a palčivého problému internetové šikany. Případu se ujímá detektiv Cormoran Strike a jeho asistentka Robin Ellacottová. Kniha vychází jako e-book a audiokniha.

Černočerné srdce velmi přesně vykresluje dopady virtuálního života na síti na náš skutečný život. V dosud asi nejsložitějším románu v sérii Roberta Galbraitha se čtenáři opět setkávají s oblíbenou dvojící – detektivem Cormoranem Strikem a jeho asistentkou Robin Ellacottovou. Řeší spolu případ plný toxického fanouškovství, které krystalizuje v nebezpečnou šikanu s dramatickými následky. Na vyřešení jejich soukromých romantických dilemat si však budeme muset počkat do dalšího dílu.

Román Černočerné srdce je zatím i největší svým rozsahem. Příběh se odvíjí na více než tisíci stranách. I přesto dokáže autorka udržet tempo a napětí. Text neztrácí na kvalitě a atraktivitě. „Velká část této masivní práce je poskládána dohromady prostřednictvím typograficky reprodukovaných tweetů a zpráv zasílaných veřejnými a soukromými kanály, často se dvěma nebo třemi konverzacemi vedenými najednou. Autorka odvádí mistrovskou práci, když udržuje všechny dějové prvky ve hře a v rovnováze a komplikace jen přispívají k uspokojení z konečného vyřešení záhady,“ napsal v této souvislosti recenzent Wall Street Journal Tom Nolan. Strike a Robin se bez velkých problémů přizpůsobují nové, hybridní metodologii při analýze přepisů historií chatů na sociálních sítích i živých „soukromých“ chatů probíhajících ve hře. Musí sledovat a postupně rozkódovat online život lidí, jejich avatarů a propojit ho s jejich skutečnými životy. Podle všeho se zde Rowlingová vypořádává se svým traumatickým vztahem se sociálními médii z posledních let. V jedné z dalších zahraničních recenzí zaznělo, že kniha jako celek je podmanivě strašidelná. A vše je zpracováno s dokonalou precizností a s větším množstvím černého humoru, než by čtenář čekal.

V sérii s Cormoranem Strikem je po titulech Volání kukačky, Hedvábník, Ve službách zla, Smrtící bílá a Neklidná krev Černočerné srdce šestým případem tohoto literárního hrdiny. Stejně jako předchozí knihy i tato bude mít filmové zpracování, opět v produkci BBC. Natáčení začíná na jaře tohoto roku. https://robert-galbraith.com/stories/troubled-blood-tv/

Kniha vychází 5.2. v nakladatelství Kniha Zlín, překlad David Petrů. Titul vychází i jako e-book a audiokniha.

O autorovi:

Robert Galbraith alias J. K. Rowlingová je známá především sérií knih o Harrym Potterovi, která vycházela v letech 1997–2007. Právě díky Harrymu Potterovi se stala celosvětově známou a uznávanou spisovatelkou. Knihy o Harrym Potterovi dostaly svoji filmovou podobu, stejně jako další její nahlédnutí do kouzelnického světa –Fantastická zvířata a kde je najít. Pro dospělé čtenáře napsala román Prázdné místo a pod pseudonymem Robert Galbraith vydává detektivní sérii s hlavním hrdinou Cormoranem Strikem. I tyto knihy byly zfilmovány.

Zdroj: Kniha Zlín

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama