Slavní zavzpomínají v Lucerně na Naďu Urbánkovou

NAĎA – jediný vzpomínkový koncert Nadi Urbánkové 11. dubna 2024

Desítky zpěváků, hudebníků, moderátorů a herců – ale především jejich přátel, zavzpomíná v Lucerně na Naďu Urbánkovou. Legenda Semaforu, pětinásobná Zlatá Slavice, zpěvačka, herečka a moderátorka Naďa Urbánková po sobě zanechala řadu písní a hitů, které zasáhly několik generací. Právě ty si přijdou společně zazpívat její přátelé ve čtvrtek 11. dubna od 19 hodin do Velkého sálu pražské Lucerny. Producentem je Ságl Production.

Ať je to duet Drahý můj, balada Dávám Ti dar, či legendární píseň Závidím. Naďa Urbánková vynikala nejen fantastickým hlasem, ale také upřímnou a osobitou emoční hloubkou projevu. Výjimečná byla také svým komediálním talentem, kterým bavila diváky během slavných písní Vilém peče housky, Blonďák s červenou bugatkou, Žužu a mnoha dalších. Jedinečná kombinace hluboce prožitých emocí, krásného hlasu a daru komediální nadsázky činí z Nadi Urbánkové jednu z nejvšestrannějších zpěvaček české hudební scény. “Není pro mě snadné vybrat jen jednu písničku, o které bych mohla říct, že je moje nejoblíbenější. Mám velmi ráda některé její méně známé písničky z filmu Noční Můry Nadi Urbánkové. Pak mám také moc ráda píseň Mosaznej džbán, má velmi krásný text. V neposlední řadě mám moc ráda i její humorné songy, jako Žužu nebo Vilém peče housky. Moc mě totiž baví, když si ze sebe interpret umí udělat legraci, a to máma uměla skvěle. Těším se na koncert – na kolegy, na máminy písničky, na diváky… na možnost skrze tento koncert předat její písničky dalším umělcům, tak aby vzpomínky na maminku lidem nevybledly,” říká Jana Fabiánová, dcera Nadi Urbánkové.

V tomto jediném vzpomínkovém koncertu zazpívají nejslavnější písně Nadi Urbánkové lidé, kteří k ní měli blízko umělecky i lidsky. Dle abecedy vystoupí: Eva Burešová, Michal David, Milan Drobný, Jana Fabiánová, Vladimír Hron, Karel Kahovec, René Kekely, Barbora Kodetová, Leona Machálková, Magda Malá, Václav a Jan Neckářovi, Šárka Rezková, Markéta Schimmerová, Jan Smigmator, Pavel Šporcl, Karel Voříšek a Wow Vocal Jiřího Škorpíka.

Diváky potěší Nadiny největší hity v hudebním nastudování Martina Kumžáka společně s vokálními aranžemi Jiřího Škorpíka. Zcela jistě zazní i historky a příběhy s Naďou od přátel, kteří ji znali a kus života s ní prožili. Zahraje Moondance Orchestra se sborem a Epoque Quartet, řídí Martin Kumžák. Režie tohoto výjimečného večera se ujal Michal Caban.

Zdroj: Sagl Production

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama