Strašnické divadlo ovládl Ladislav Ondřej. S kolegy dokázal, že Stará láska nerezaví

Je to komedie, u které se opravdu pobavíte. Chytrá, vtipná, laskavá a ještě plná výborných hereckých výkonů. Na jeviště Strašnického divadla se v obnovené premiéře vrátila hra Stará láska nerezaví. Ovšem ve zbrusu nové inscenaci a v novém obsazení s Ladislavem Ondřejem v čele.

Jak ukázala premiéra, povedlo se to víc než dobře. Ladislava Ondřeje mnozí diváci označovali nejen za výrazný komediální talent, ale i za českého Louise de Funèse! A to už je opravdu pochvala. Navíc ho skvěle doplňovali ostatní herci – Martin Davídek, František Skopal, Lucie Vojtová a Zuska Velichová. Publikum, ve kterém nechyběli ani herci Zdeněk Žák, Martin Pošta či Hana Sršňová, nešetřilo potleskem a herce nechtělo pustit z pódia.

Francouzský dramatik Marc Camoletti se u nás hrává často. A nejen u nás. Jeho komedii byly přeloženy do 55 jazyků a sklízí nadšené ohlasy po celém světě. Hru Stará láska nerezaví nyní opět uvádí Divadlo francouzské komedii Adverte ve Strašnickém divadle. Do hlavní role komedie o dvou rozvádějících se manželích, zubařce a právníkovi, kteří stále musejí obývat jeden společný byt, a to i se svými novými známostmi, obsadil režisér Josef Hervert Ladislava Ondřeje. Ten je jejich pravou rukou, bez které by tu nic nefungovalo a zároveň majitelem taxislužby. „Je to takový »vychcánek«, ale zároveň chytrý, bystrý a všechno co dělá, myslí dobře,“ říká Ladislav, kterého diváci znají ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. „Moc mě baví ten chytrý humor, výborně se mi hraje,“ dodává. 

V rolích rozvádějících se manželů můžete vidět Zusku Velichovou a Martina Davídka. Zuska je v první polovině hry seriózní zubařkou, ve druhé ji čeká proměna. „Je pro mě zajímavé vyzkoušet si dvě různé polohy. Líp se cítím v závěru, protože to jsem já! Ale na druhé straně mám v první půlce možnost zahrát si opak sama sebe. Hraju tam totiž starší intelektuálku,“ usmívá se herečka. Pro Martina Davídka jde po patnácti letech o návrat do Strašnického divadla. „Je to takový můj comeback. A vypadá to, že snad i úspěšný,“ prohlásil herec po premiéře. V čem je mu role rozvádějícího se právníka blízká? „V tom, že jsem se v říjnu rozvedl,“ směje se. „Jinak se mi moc líbí tento neprvoplánový druh humoru a to, že se tu sešla skvělá parta. Všichni si rozumíme, takže to mezi námi funguje i na jevišti,“ říká.

Nové a poněkud nekonvenční partnery, které si domů stále ještě manželé přivedou, hrají Lucie Vojtová a František Skopal. „Moje role je za mě určitým způsobem sen všech žen. Dostat kohokoliv, kdykoliv, cokoliv a zároveň nebrat si osobně vůbec nic, co vám kdo říká, to by chtěla každá,“ líčí herečka v roli velmi uvolněné kabaretní tanečnice. „Je to role hodně proti mně. Musím se nutit do polohy pana dokonalého a sebevědomého, takový nejsem. I když už je mi přes čtyřicet, jsem pořád klučina, takže je to pro mě trochu takový souboj, ale moc hezký souboj,“ říká František Skopal, který tu ztvárňuje bohémského herce.

Komedii Stará láska nerezaví pod taktovkou režiséra Josefa Herverta a producenta ADVERTE s.r.o. uvidíte každý měsíc ve Strašnickém divadle i mimo Prahu na zájezdech. Veškeré informace a termíny najdete na www.strasnicke-divadlo.cz.

Zdroj: Strasnické divadlo

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama