Strašnické divadlo v březnu: Nenechte si ujít výročí hry Presidenti, unikátní výstavu, Šansonárium a dvě premiéry!

V březnu bude ve Strašnickém divadle opravdu nabitý program! Chystá se nejen nová pozoruhodná výstava do foyer a kavárny, ale i roční oslava úspěšné komedie Presidenti. Poprvé sem zavítá oblíbený pořad Šansonárium a nebudou chybět ani dvě premiéry. 

Vše odstartuje v kavárně a foyer Strašnického divadla vernisáží výstavy obrazů Jiřího Šedivého s názvem V zajetí duhy. Proběhne v pátek 1. března v 18 hodin, vstup je zdarma. Jiří Šedivý je výtvarník, který se narodil s Downovým syndromem a prošel nelehkou cestou. Začínal jako pomocník v kuchyni, postupně se dostal do světa umění – zahrál si v několika filmech, napsal a vydal třináct knih. Se svými obrazy dnes pořádá pravidelné výstavy po republice, dvě měl i v Senátu ČR. Namaloval také na 15 kalendářů. Jde o muže mnoha talentů, jehož výstava rozhodně stojí za pozornost. 

Úspěšná česká komedie Presidenti slaví výročí! V neděli 10. března to bude přesně rok, kdy měla premiéru a vy ji od 19 hodin máte znovu možnost vidět ve Strašnickém divadle poté, co odehrála řadu úspěšných repríz po celé republice. Jde o hru plnou humoru i nejrůznějších překvapení. Chystá se volba nejvyššího a otázka je, koho navrhnout – kdo je nejméně závadný, kdo u lidí projde, ale zároveň ostatní politiky nepotopí? Je tu Petr Vondráček jako sebestředný premiér, který řídí stát jak auto, bere úplatky a jde přes mrtvoly, Zdeněk Žák jako jeho náměstek, který byl a bude za všech režimů, Šárka Vaňková jako premiérova osobní asistentka, která se do funkce vypracovala přes správné muže z pozice uklízečky. A nechybí ani Michaela Dolinová, která hraje „léty prověřenou“ političku.  Na koho padne výběr a co se stane na konci? Jakou roli v tom všem bude mít řidič (Radomír Švec)? Přijďte se podívat do Strašnického divadla a uvidíte sami. Režisérem komedie je Josef Hervert a autorem hudby skladatel Varhan Orchestrovič Bauer, mimochodem nejhranější žijící český autor v zahraničí.

V sobotu 16. března v 16 hodin zavítá do Strašnického divadla poprvé populární pořad Šansonárium. Oblíbený písňový recitál plný humoru a mluveného představí šansony nové generace na originální texty slavného herce a cimrmanologa Miloně Čepelky v podání nových tváří českého šansonu. O zpěv se podělí Marie Svobodová a Sabina Vosecká, slovem a klavírem doprovodí režisér Patrik Ulrich, který je zároveň autorem hudby všech písní. Jako režiséra ho můžete znát například z dokumentárního seriálu Po stopách Járy Cimrmana. 

Na druhou polovinu března chystá Strašnické divadlo mimo jiné dvě premiéry – jednou bude naučná pohádka s písničkami Dědeček a Zloholka, v níž si zahrají Zdeněk Žák a Lucie Vojtová a druhou obnovená premiéra komedie Stará láska nerezaví, kde se nově objeví třeba herec Ladislav Ondřej. Bude se na co těšit! 

Vstupenky a další informace najdete na www.strasnicke-divadlo.cz.

Zdroj: Strašnické divadlo

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama