TROCHA KLIDU mají po třech letech SPLNĚNEJ SEN, vyrážejí na koncerty a hlásí: „Když vás náš koncert nebude bavit, vrátíme vám prachy!“

„Trocháči“, jak jim familiérně říkají fanoušci, si na nové album počkali tři roky. „Díky kapele se nám splnily sny, v které jsme ani nedoufali. Plní se nám zatím opravdu v bohaté míře, důkazem čehož je např. setkání s našimi vzory ze skupiny Chinaski, na jejichž písničkách jsme vyrostli, nebo předskakování skvělým interpretům jako jsou UDG, Divokej Bill a Marek Ztracený. Ale jde i o postupné vybudování si fanouškovské základny – její podporu hodně pociťujeme, kamkoliv přijedeme. Do koncertů dáváme všechno. Kdyby se někdo nudil vrátíme mu prachy😊,“ říká zpěvák a kytarista Daniel Holý. Jeho slova potvrzuje a doplňuje i baskytarista Matěj Korger: „Během společných let v kapele vzniklo silné přátelství až na úrovni bratrství mezi všemi členy.“

Trocha Klidu_Jiří Votava

Druhé album skupiny Trocha Klidu původem ze Šumperka právě vychází u vydavatelství Tranzistor. Zapamatovatelné melodie, chytlavé texty, které vznikaly na pozadí skutečných událostí a prožitků, to vše pocukrováno koncertní energií – tak by se novinka nazvaná Splněnej sen dala charakterizovat. 

Před albem samotným vyslala kapela do světa 4 písně jako singly, ke každé existuje i videoklip. Veselou písničku Tak ahoj inspiroval nenaplněný vztah lidí, kteří už nezjistí, jestli by spolu byli šťastní. Melodické Pozdravy z Pluta vystihují chladné místo v srdci, které touží po teple a štěstí druhé osoby, jež je zrovna ve šťastném vztahu s někým jiným. V pořadí třetí uveřejněný song Protože jsem high byl vzpomínkou na letní románek přímo na Přehrady festu. Čerstvý singl a klip Tenkej led pak byl inspirován zlomeným srdcem. 

Trocha Klidu – autor Michaela Martinátová

Album Splněnej sen je výsledkem tří roků práce ve zkušebně a ve studiích. Jako hosté se na něm objevují Jasmin, kterou znáte z vysílání Fajn Rádia, rapper Refew, jehož není nutno představovat, ale i písničkář Michal Horák. Už předtím si Trocha Klidu naopak zahostovali v jeho písničce Síť záchranná. Michal Horák o Trocha Klidu hovoří lapidárně, leč jednoznačně: “Je to kapela, kterou je rozhodně dobré si zapamatovat!” 

Pomyslnou ruku k dílu přiložili také producenti Filip VlčekUnder My PillowRonald JanečekJenda VávraJohny Rainbow nebo Alois Pospíšil, bývalý bubeník kapely. Na textové složce alba se podílel i účastník soutěže Česko-Slovensko hledá SuperStar Štěpán Urban, který na pražském křtu zahraje jako support. 

Turné se křty alba: 

27. 3. Barrák, Ostrava (support: Tomáš Boček)

10. 4. Metro Music Club, Brno (support: Tomáš Boček)

11. 4. Futurum Music Club, Praha (support: Štěpán Urban)

16. 4. 15minut Music Club, Olomouc (support: Tomáš Boček)

Zdroj: Trocha Klidu

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama