5 nejčastějších předsevzetí, která si každoročně slibujeme

Nový rok přichází s nadějí a očekáváním nových začátků. Je to doba, kdy mnozí z nás hledají inspiraci ke změnám a zlepšením ve svém životě. Ať už jsme svědky vlastních ambicí nebo sledujeme předsevzetí blízkých, existuje několik obecných cílů, které se zdají neodmyslitelně spojené s příchodem každého nového roku. V tomto článku se zaměříme na šest nejčastějších předsevzetí, která si každoročně klade mnoho z nás, a přemýšlíme o tom, jak je přetvořit z jednoduchých slibů na kroky směrem k dosažení našich cílů.

Konec s prokrastinací na sociálních sítích
Určitě nejste první ani poslední, kdo denně stráví na sociálních sítích nezdravé množství času. Co to takhle obrátit ve vlastní prospěch? Pokud vás láká práce s IT technologiemi a chcete posunout své dovednosti na novou úroveň, vyměňte prokrastinaci na sociálních sítích za nová poznání v programování.

„Chcete být webovým, nebo mobilním vývojářem, data scientistou nebo se specializovat na umělou inteligenci? Nebo si chcete rozšířit obzory, orientovat se v IT světě a procvičovat si mozek? Programování vám umožní získat lepší povědomí o tom, jak počítače a software fungují, o technologických trendech a kyberbezpečnosti. Zároveň vám může zvýšit vaši schopnost efektivně komunikovat a pracovat s technologicky orientovanými lidmi a organizacemi. Pro začátek si ujasněte, čeho chcete dosáhnout a podle toho si nastavte svůj učební plán,“ radí Jana Večerková, zakladatelka a ředitelka intenzivních kurzů programování Coding Bootcamp Praha, codingbootcamp.cz .  

Relaxace a odpočinek
Rovnováha mezi prací a osobním životem také zahrnuje pravidelný čas pro odpočinek a regeneraci. To může být ve formě dovolené, víkendových výletů nebo jednoduše večerním odpočinku po náročném dni. Důležité je plánovat tyto okamžiky odpočinku a dávat jim stejnou váhu jako pracovním povinnostem.

„Důležité je umět relaxovat, ideálně si najít vhodného koníčka, který vás naplňuje a zároveň si při něm odpočinete a na chvíli zapomenete na každodenní povinnosti a starosti. Zní to jednoduše, ale pro mnoho lidí je to problematické. Klíčové je dostatečně odpočívat. Vedle koníčků a relaxace, byste měli udržovat dobré vztahy v rodině, na pracovišti a mezi kamarády. Někdy to není jednoduché, ale minimálně byste se měli o tento stav pokusit,“ říká David Buchta, propagátor zdravého životního stylu ze společnosti PRIMULUS, primulus.cz.

Rovnováha mezi prací a osobním životem není statický stav, ale spíše dynamický proces, který vyžaduje trvalý závazek a neustálé úpravy. Stanovení hranic, pravidelný odpočinek a zapojení svých blízkých jsou klíčovými kroky ke zlepšení této rovnováhy a ke vytvoření života, který naplňuje pracovní i osobní aspekty.

Zdroj:  PRIMULUS

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama