Aby se vám dobře dýchalo, i když venku kvete jaro

Více než třetina Čechů trpí některou z alergií. Největší nápor na imunitu každého alergika bývá tradičně jarní období, kdy je vzduch plný pylů ze stromů a květin. S teplejším počasím se rozrůstají i plísně, vysoká koncentrace spor plísní v ovzduší je pro zdraví člověka až nebezpečná. Bolesti hlavy, rýma, ucpané uši, pálení očí a bolesti v krku jsou pak na každodenním pořádku alergiků. Základem léčby je omezení kontaktu s alergenem, proto je potřeba vyhýbat se rozkvetlým sadům a loukám. Jak si ale ulehčit trápení v domácím prostředí? Filtrujte doma vzduch pomocí čističky vzduchu a hned se vám bude lépe dýchat.

Čisté a zdravé prostředí je to, co chceme doma mít, a snadno jej dosáhneme pomocí čističek vzduchu, které vás zbaví více než 99 % virů, bakterií a alergenů. Čistění vzduchu v nich probíhá prostřednictvím soustavy filtrů, v podstatě se jedná o takovou pračku vzduchu, ve které má každý jednotlivý filtr svoji funkci. V případě čističek vzduchu se vyplatí sáhnout po těch, které mají filtry nejvyšší třídy HEPA H13 a také dezinfikují vzduch prostřednictvím UV lampy.

Čistička není jen pro alergiky

Čistička znamená velkou úlevu pro alergiky a astmatiky, ale nejen pro ně. Pokud trpíte častými bolestmi hlavy, může být jednou z příčin špatná kvalita vzduchu. Namísto zkoušení různých chemických preparátů si doma vyzkoušejte vzduch vyčistit a uvidíte, že se vám bude hned lépe dýchat i spát. S příchodem teplého a slunného počasí vás to více láká nejen ven do přírody, ale i častěji větráte. Tím si do domova pouštíte celou řadu alergenů včetně prachu. Pročišťovat vzduch je dobré i dětem. Ty se s přirozeným čili znečištěným vzduchem potkávají ve školních kolektivech i na ulici. Na noc jim tedy s pomocí čističky můžete dopřát čistší prostředí. Zvyknout si na znečištěný vzduch totiž zkrátka zcela nelze. Negativní dopady na organismus se totiž sčítají celý život. Vedle čištění vzduchu je pro zdravý vývoj dětí nezbytný i pravidelný a precizní úklid.

Jak správně vybrat

Při výběru se nejprve zamyslete nad tím, v jak velkých prostorách budete chtít přístroj využívat. Proto u vybraného produktu sledujte výkon v rámci hodinového průtoku vzduchu a snadno tak zjistíte, zda je pro vaše potřeby daný typ vhodný a zda zvládne místnost spolehlivě vyčistit. Dalším faktorem je kvalita filtrace a způsob zachytávání nečistot. Vyplatí se vybírat ty, které mají filtry nejvyšší třídy HEPA H13. Pro klidný spánek se zaměřte i na hlučnost a spotřebu elektrické energie.

Produktové tipy, které oslní výkonem, systémem filtrů i přijatelnou cenou:

Čistička vzduchu SHA 9400WH – nejvyšší možnou účinnost zajišťuje 8stupňová filtrace, skvělý je detektor kvality vzduchu. Doporučená prodejní cena: 5 499 Kč Čistička vzduchu | SHA 9400WH | Sencor

Čistička vzduchu se zvlhčovačem SHA 8640WH –zajistí komplexní péči o kvalitu prostředí. Doporučená prodejní cena: 5 499 Kč Čistička vzduchu | SHA 8640WH | Sencor

Zdroj: Sencor

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama