CENTRUM ČERNÝ MOST VTANČILO DO VÁNOC V POPELČINÝCH STŘEVÍČKÁCH A ŠATECH

V sobotu 18. listopadu krasobruslaři na lední ploše před Centrem Černý Most rozehráli kouzelný příběh o Popelce a zazněly slavné melodie z pohádky, která znamená Vánoce. Nejoblíbenější verze Popelky letos slaví 50 let, a proto právě jí byla věnována Lední show, která už tradičně otevírá vánoční sezónu v Centru Černý Most, výstava představující známé momenty a šaty z filmu i celá výzdoba nákupního centra.

Prostor před západním vstupem do obchodního Centra Černý Most se v sobotu v 18. listopadu proměnil v dějiště Lední show, kde se v příběhu jedné z nejkrásnějších pohádek představili přední čeští krasobruslaři. Show zahájil pravý princ z původní pohádky Pavel Trávníček a doprovázel ji živý zpěv v podání Šárky Vaňkové a Nikoly Ďuricové. Vyvrcholením večera bylo rozsvícení vánočního stromečku a otevření pohádkové výstavy, která bude k vidění v Centru Černý Most od 18. listopadu každý den od 9.00 do 21.00. Děti si mohou prostřednictvím interaktivní magnetické tabule sestavit a vyzkoušet kostýmy postav z filmu a také dechberoucí šaty Popelky. Na pohádkové cestě potkají povoz s Juráškem, sovu Rozárku a nebude chybět ani Popelčin ztracený střevíček. Výstava plná pohádkové fantazie a prvků z filmu o Popelce bude probíhat do 6. ledna.

Za výzdobou Centra Černý Most stojí Jana Sommerová a navazuje na pohádkovou notu. Dekorace na Centrálním náměstí je pojatá v duchu haute couture a zaměřuje se na vytvoření jemné snové scény s prvky převzatými z Popelky. Hlavní design instalace spočívá v krajkových a paličkovaných ozdobách, které připomínají červánkové šaty. Celá scéna je tak zahalena do krajky a propojena s interaktivními dekoracemi, což návštěvníkům umocňuje pohádkový dojem. Oči jistě upoutá 3D model kočáru a figuríny pana Menšíka, přičemž vrcholem budou originální kostýmy z filmu. Výrazný prvek impozantních rozměrů v podobě koně a saní (saně: 2,40 × 1,20, kůň: 2,20 × 0,50, výška 2,10), které přijely přímo ze zámku Morizburg, dodává celému prostoru slavnostní atmosféru.

Venkovní kluziště

Od 10. listopadu bude pro všechny návštěvníky otevřeno venkovní kluziště. K dispozici bude pro malé i velké bruslaře půjčovna bruslí a občerstvení. Vstup na kluziště je zdarma, členové věrnostního klubu Centra Černý Most mají s aplikací půjčovné o 50 % levnější. Děti mohou využít také lekcí ledního bruslení s profesionálními trenéry, které probíhají každé úterý od 16.00 do 17.00. Lekci si můžete rezervovat na e-mailu eventy@centrumcernymost.cz.

Mikuláš

I do obchodního Centra Černý Most zavítá Mikuláš společně s anděly a čerty. Básničky a písničky si od dětí poslechnou 5. prosince od 15.00 do 18.00. Od 18.30 do 19.30 proběhne bruslení s Mikulášem a jeho pomocníky na ledové ploše. Vstup na kluziště je pro děti v maskách zdarma.

Adventní dílničky

Součástí doprovodného programu budou také sobotní adventní dílničky inspirované pohádkou o Popelce. Budou probíhat na Centrálním náměstí a děti si v rámci workshopů budou moci vyrobit masky, vánoční ozdoby nebo kartičky na dárečky. Po celou dobu workshopů si také budou moci vyzkoušet kostýmy z pohádky nebo si zatančit na zámeckém bále.

Živý betlém

Ježíška v jesličkách se zvířátky v živém betlému můžete navštívit od 11. do 17. prosince od 11.00 do 17.00 před západním vstupem. Tradiční živý betlém vás naladí na přicházející Štědrý den a děti jistě nadchnou zvířátka.

Christmas Night Shopping

Pro vánoční opozdilce připravilo Centrum Černý Most ve dnech od 21. prosince do 23. prosince speciální akci Christmas Night Shopping. Během ní mohou zákazníci využít otevírací dobu obchodů prodlouženou až do 22.00. Vánoční dárky pro své blízké tak mohou nakoupit v méně exponovaný čas a vyhnout se tak předvánočnímu ruchu.

Česko zpívá koledy

V rámci 13. ročníku celostátní akce Česko zpívá koledy si návštěvníci Centra Černý Most zazpívají známé vánoční koledy a prožijí příjemný adventní čas. Akce Česko zpívá koledy proběhne 13. prosince od 18.00 v restaurační části Centra.

Strom splněných přání

I o letošních Vánocích můžete splnit vánoční přání seniorům z Domova pro seniory DSS Bojčenkova. Kartičky s osobními přáními seniorů budou umístěny na vánočním stromečku na Centrálním náměstí. Zakoupené dárky můžete odnést na infostánek nebo na zákaznický servis Click & Services nejpozději do 18. prosince 2023. Dárky bude seniorům předávat herečka Markéta Plánková a Petra Špindlerová, zakladatelka nadace Yoga Help.

Dětské středy s tygříkem Maxíkem

Tradiční dobrodružné středy s Maxíkem se v prosinci ponesou v duchu Popelky. Děti se mohou těšit na tvůrčí dílny, divadelní představení, a hlavně spoustu zábavy. Program probíhá každou středu od 16.00 do 17.00.

V rámci vánoční sezóny bude rovněž možné soutěžit na sociálních sítích Centra o nejrůznější produkty s tematikou Popelky a také o dárkové karty do Centra Černý Most. I ty mají letos speciální design Popelky a lze je jako dárek pro blízké pořídit přímo na webových stránkách Centra či v samotném Centru.

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama