České squashisty čeká mistrovství Evropy týmů. Cílem je udržení v elitní skupině

Od zítřka se ve Švýcarsku rozehraje evropský šampionát týmů. Rozehrají se tak bitvy v kategorii mužů a žen. České reprezentační celky čeká mise v elitních skupinách – muži vyzvou ve skupině B Francii, Švýcarsko a Německo. Ženy se ve skupině B utkají s Anglií, Francií a se Španělskem. Mistrovství Evropy potrvá do soboty. Muži hrají vždycky čtyři duely, ženy zase tři. „Bude to velmi těžké se tam udržet, ale určitě to není nereálné,“ prohlásil Tomáš Fořter z České asociace squashe.

Čeští squashisté hráli naposledy významnou týmovou soutěž v minulém roce, když na mistrovství světa na Novém Zélandu získali senzační deváté místo. Nyní chtějí potvrdit, že patří v Evropě mezi elitu. Do bojů opět půjde Viktor Byrtus, Daniel Mekbib, Martin Švec, Ondřej Vorlíček nebo Jakub Solnický – úřadující domácí šampion na mistrovství světa neprohrál ani jeden zápas.

Prestižní turnaj rozehrají muži ve středu nejdříve s Francií, v podvečer pak s Německem. Ve čtvrtek je pak čeká domácí tým a poté buď souboje o přední příčky nebo o udržení v elitní skupině. Tým povede zkušený hráč Ondřej Uherka, který dělal kapitána také na MS.

To ženy povede rovněž hrající kapitánka Olga Kolářová. Dalšími squashistkami poté jsou Michaela Čepová, Anna Serme nebo Karolína Šrámková. České hráčky nejdříve začnou proti silné Anglii, poté nastoupí proti Španělsku. Ve čtvrtek pak sehrají prestižní duel s Francií.

Foto: Irena Vanišová

Zdroj: Czech squash

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama