ČÍM VĚTŠÍ, TÍM LEPŠÍ: PUMA PŘEDSTAVUJE SUEDE XL

Větší než kdy dřív, PUMA představuje speciální verzi ikonických tenisek Suede, která přichází ve formě modelu velikosti XL.

Od olympijského pódia až po taneční parket – tenisky Suede viděly už skoro všechno. Silueta pojmenovaná po charakteristickém materiálu je známá díky vzestupu graffiti umělců i tanečních B-boy skupin, kteří si model zamilovali. Tentokrát PUMA přichází s výjimečným milníkem historie tohoto modelu.

Obří tenisky PUMA Suede XL jsou inspirovány nostalgií skateboardové obuvi z 90. let a počátku druhého tisíciletí. Společně s nadměrným vyztužením a robustními proporcemi nabízejí tenisky Suede XL polstrovaný jazyk a klasický postranní pruh Formstrip. Ultra široké šněrováním evokuje estetiku skate kultury Y2K. Gigantická teniska Suede přichází na scénu v provedení „Electric Blue“ a další barevné varianty budou představeny v průběhu roku 2024.

Na českém trhu bude silueta uvedena ve spolupráci s Footshopem. V rámci společné kampaně vznikly také fotky s novou tváří značky PUMA moderátorkou a modelkou s česko-japonskými kořeny Naomi Adachi.

PUMA Suede XL je k dostání od 1. února 2024 na stránkách PUMA.com, a od konce února také ve Footshopu a Zootu.

Trocha historie modelu Suede

Model PUMA Suede, pojmenovaný podle svého charakteristického materiálu, je nadčasově nízká silueta představená koncem 70. let. Bota navázala na stejnojmenný model amerického basketbalového hráče Walta Fraziera – PUMA Clyde. Popularita Suede však záhy překročila hranice basketbalového hřiště a tenisky se staly oblíbenými mezi subkulturními průkopníky hiphopové a breakdance scény. Dnes odkaz modelu Suede prochází napříč od hudební scény přes street style až po sport – bota si zaslouženě vysloužila přívlastek kultovní.

Zdroj: PUMA

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama