Dívka s perlami ve vlasech ALEŠE BRICHTY poprvé na 2LP! Vyhledávané best of vychází v limitované číslované edici a novém remasteru

Aleš Brichta je na české rockové scéně jednoznačně pojem, a to zdaleka nejen coby ex-frontman Arakainu. Tím to naopak celé teprve začalo. Hned na startu své sólové kariéry v letech 1993 a 1994 se Brichta etabloval jako osobitý a originální zpěvák i autor, který na domácí hudební scéně chyběl. Hity jako Barák na vodstřel nebo Jsem prý blázen jen dodnes platí za trvalky řady nejen rockových playlistů s přízviskem legendární. A stejným titulem se honosí i best of pojmenované po Brichtově zřejmě vůbec nejúspěšněšjí písni Dívka s perlami ve vlasech, které právě vychází v rozšířené verzi poprvé na 2LP v číslované limitce a novém remasteru SONO Doupě Records. Podívejte se na teaser: 

„Vetšinu z písní obsažených na Dívce z perlami ve vlasech považuji za dost zásadní z hlediska své kariéry. Barák jsem složil jako dvanáctiletý kluk, a když jsem si ho tehdy brnkal v pokoji, nenapadlo by mě, že ho po tolika letech ještě budu zpívat na pódiu a budou ho hrát v rádiích,“ komentuje Aleš Brichta svou veleúspěšnou bestofku, která čítá na dvě desítky pecek dle jeho vlastního výběru podle vzpomínek, hranosti na koncertech a reakcí posluchačů“.

Kromě Brichtových sólovek Růže pro Algernon (1994), Ráno ve dveřích Armády spásy (1996) a Hledač pokladů (1998) je zde v úvodu zmíněnou peckou Jsem prý blázen jen zastoupen také „schelingerovský“ projekt Zemětřesení (1993) či „fotbalový“ Hattrick (2000), který připomíná skladba Nechte vlajky vlát. Nechybí samozřejmě ani ohlédnutí za Arakain v podobě hitu Slečna Závist (Lady in Black) z alba Arakain – Legendy (1995) a několik songů, které vzbudily velký ohlas, přestože byly vytvořeny jen pro určitou příležitost jako třeba Perníkový requiem s Petrem Jandou či Malostranská Ivana Hlase. Nově je pak aktuální 2LP reedice doplněna také o skladby American Bull ze stejnojmenného alba z roku 2001 a písňovými ohlednutími Jednou to pochopíš, resp. Noc kouzel za alby Anděl posledního soudu (2003) a Aleš Brichta, Pavla Kapitánová a hosté – Legendy 2 (2004).

Dívka s perlami ve vlasech však není jen strohým výběrem hitů, je i důkazem, že Aleš Brichta nezvládá skvěle pouze rockový nářez. Jeho talent coby zpěváka i autora je v mnohém univerzální a toto best of jej představuje nejen jako hitmakera ale i jako pro tuzemskou scénu velmi důležitého rockového písničkáře, kterých tu není mnoho…

Zdroj: SUPRAPHON

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama