Do Prahy dorazí skoro 9 tisíc běžců ze zahraničí! Největší zastoupení má Německo

Půjde o největší masový závod v České republice! Sobotního 1/2Maratonu se aktivně zúčastní rekordních 15 411 lidí, z toho skoro 9 tisíc přijede ze zahraničí. Celkově do Prahy dorazí zástupci ze 115 zemí světa, největší počet (8,5 %) je z Německa, z Velké Británie (8,3 %) a ze Španělska (7,7 %). „Očekáváme úchvatný start letošní sezony, tolik lidí ze zahraničí jsme tu ještě neměli. Společně s účastníky přicestují také jejich rodiny nebo přátelé, takže pražský půlmaraton bude velkým přínosem pro českou ekonomiku,“ prohlásil Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

V minulém roce zde startovalo téměř 12 tisíc běžců, nyní se kapacity rozšířily o další tisíce. Z Pražského 1/2Maratonu se stal jeden z nejvíce oblíbený závodů v celé Evropě, což dokazuje počet přihlášených běžců na letošní ročník. „Zájem je rekordní, denně nás kontaktují lidi a ptají se na možnost registrace. Bohužel už musíme odmítat, protože přes zvýšený počet bychom nebyli schopní garantovat hladký průběh celé akce,“ vysvětlil Carlo Capalbo.

Na startu bude celkově 57 % účastníků ze zahraničí, což představuje 8,8 tisíc běžců. Celkově do pražských ulic vyběhne přes 15 tisíc lidí. Díky této masové účasti je letošní 1/2Maraton Praha po Berlínu největším závodem ve střední a východní Evropě! „Jenom to dokazuje, že jsou pražské závody velice oblíbené v celém světě,“ dodal Carlo Capalbo. Vyprodaný závod pyšnící se známkou kvality Elite Světové atletiky začíná 6. dubna v 10 hodin na Bubenském nábřeží.

Poznámky pro editory

· RunCzech pořádá běžecké akce v několika městech napříč Českou republikou, spolupořádá závody také v Německu a Turecku.

· S projektem Napoli Running pořádá tři běžecké závody v Itálii.

· Prague International Marathon spol. s.r.o. (“PIM”) byl založen v roce 1995 Carlem Capalbem, prezidentem organizačního výboru. Cílem bylo zorganizovat v Praze mezinárodní maraton na světové úrovni.

· Za celou historii se RunCzech akcí zúčastnilo téměř 1,3 milionu běžců. V roce 2019 jsme na Prague International přivítali miliontého běžce.

· ALL RUNNERS ARE BEAUTIFUL je náš způsob, jak v běžeckém světě přivítat opravdu každého.

· RunCzech běžecká liga a série Superhalfs motivují hobby běžce. Myšlenka na sérii půlmaratonů vznikla v Praze. Série dnes čítá šest závodů – Praha, Berlín, Lisabon, Kodaň, Cardiff a Valencie. Po uběhnutí všech šesti běžec získá unikátní medaili a titul SuperBěžec.

· Na podporu evropských elitních atletů vznikla EuroHeroes Challenge.

· RunCzech Racing podporuje mladé atlety, komunitní vazby a sportovní výkony. Osm světových rekordů a 150x na stupních vítězů.

· V roce 2021 RunCzech představil unikátní běžeckou novinku The Battle of the Teams. „Vyrovnaný týmový souboj profesionálních maratonců, rovnoměrné a spravedlivé rozdělení týmů podle osobních rekordů jednotlivých běžců, každý tým může zvítězit”.

· RunCzech si za svou historii připsal 10 světových rekordů.

· Pro ty nejmenší a školou povinné máme Bambini Run, rodinné běhy a Juniorský maraton.

· Na certifikovaných trasách můžete s FreeRun běhat bezpečně po celé České republice.

· V našem běžeckém centru Running Mall se můžete zúčastnit pravidelných běžeckých tréninků nebo si koupit nové běžecké vybavení v RunCzech Store. ·

Zdroj: RunCzech

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama