Dopřejte si luxus velkorysé kuchyně z ASKO – NÁBYTEK

Kuchyně jsou srdcem domova a prostor, kde se rodina a přátelé scházejí u dobrého jídla a společně strávených chvil. V dnešní době se stále více lidí rozhoduje pro prostornější kuchyně, které nabízejí nejen více místa pro pohyb, ale také možnosti inovativního designu a efektivního fungování. Pro ty, kteří se rozhodnou investovat do velkorysé kuchyně, přinášíme několik klíčových tipů a trendů, se kte-rými vám rádi poradí odborníci z ASKO – NÁBYTEK.

Kuchyně – srdce domova

Velkorysá kuchyně je především investicí do pohodlí vašeho domova. S vhodným plánováním můžete vytvořit prostor, který bude plně odpovídat vašim potřebám a představám. Umožní snadnější pohyb a manipulaci při přípravě jídla a zároveň poskytne dostatek místa pro ergonomické uspořádání pracovních ploch a úložných prostor, což usnadňuje organizaci a udržování pořádku. „Díky širokému spektru možností pro umístění spo-třebičů, dřezů a kuchyňských ostrůvků lze velkorysé kuchyně optimalizovat pro maximální pohodlí a funkč-nost,“ říká Andrea Štěpánová, marketingová ředitelka společnosti ASKO – NÁBYTEK.

Při zařizování prostorné kuchyně je však důležité mít na paměti praktické aspekty, zároveň si však ponechat prostor pro kreativitu, například formou umístění zajímavě řešeného kuchyňského ostrůvku. Ostrůvky totiž mohou sloužit nejen jako místo pro přípravu jídla, ale také jako společenský prostor pro setkávání s hosty. Nezapomeňte proto také na moderní digestoře, které poslouží nejen pro odtah výparů při vaření, ale také jako designové světlo pro zpříjemnění atmosféry vašich hostí. Přípravu jídla vám usnadní také například chytré zásuvky.

Plánujte od A do Z

Při plánování kuchyňských ostrůvků je však důležité vzít v úvahu dostatečný prostor kolem nich, aby bylo zajištěn pohodlný pohyb. Také je vhodné zvážit umístění důležitých prvků, jako jsou sporáky, dřez, mikrovlnka nebo lednice, aby byly co nejefektivněji dostupné. Naprosto klíčové je pamatovat na rozvody vody, elektřiny a také na umístění digestoře. Správné umístění vodovodních a elektrických rozvodů může výrazně usnadnit každodenní rutinu.

„Doporučujeme spolupracovat s kvalifikovaným odborníkem, který pomůže s optimalizací rozvodů pro indi-viduální potřeby klienta. Nezřídka kdy se totiž stane, že si klient naplánuje kuchyni, ale až poté zjistí, že se například nesmí vrtat do mezibytových stěn. Toto vše je třeba dopředu ověřit s develope-rem, případně SVJ či bytovým družstvem,“ upozorňuje Andrea Štěpánová z ASKO – NÁBYTEK. Při plánování je důležité zvážit praktické aspekty, jako je uspořádání úložného prostoru nebo ergonomii pracovních ploch. Nebojte se experimentovat s různými materiály, barvami a designovými prvky, aby vaše kuchyně odrážela váš jedinečný styl a osobnost. „V ASKO – NÁBYTEK se na výrobu kuchyní na míru přímo specializujeme. Naši odborníci proto rádi pomohou s návrhem a realizací kuchyně snů do jakýchkoliv prostor na míru, a to na všech pobočkách jak v Česku, tak na Slovensku,“ dodává Andrea Štěpánová z ASKO – NÁBYTEK.

Využití technologií a moderních trendů

Moderní technologie mohou výrazně zvýšit efektivitu a pohodlí ve velkorysých kuchyních. Rozhodnete-li se pro chytré spotřebiče nebo integrované systémy řízení domácnosti, můžete si vytvořit prostor, který vám výrazně usnadní a zpříjemní život, ostatně, pro mnoho lidí je jídlo nejen požitkem, ale také druhem relaxace.

Zdroj: ASKO

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama