Exkluzivně z placu. Natáčení nehody v Ulici bylo dvojnásob náročné!

V divácky oblíbeném seriálu Ulice dojde na jaře k dramatickým událostem, které ovlivní osudy celé rodiny Klímových, jejich blízkých i ostatních obyvatel Ulice. My jsme byli při tom, když se právě tyto zásadní scény točily. Jedná se o autonehodu, jejíž účastnicí se stane Iva Klímová i další postavy, které se v seriálu teprve objeví. Zajímavostí je, že jejich představitele znají diváci z jiných projektů TV Nova.

Tvůrci seriálu Ulice připravili pro své fanoušky a diváky na letošní jaro opravdu velké děje. Na své si přijdou všichni, kdo mají rádi, když se v Ulici takzvaně něco děje. Už nyní prozradíme, že v seriálu dojde k další vážné autonehodě, která se natáčela toto úterý.

Produkce seriálu musí plánovat hodně dopředu, aby se včas vyrobila pravidelná dávka příběhů a emocí, kterou věrní diváci Ulice sledují už přes osmnáct let. Také tentokrát bylo vše pečlivě naplánováno s dvouměsíčním předstihem, takže se zdálo, že natáčení nemůže nic ohrozit, i když všichni ze štábu věděli, že bude jedno z těch náročnějších. Paradoxně se právě na tyto výzvy, kdy se vyráží do exteriéru a natáčí speciální scény, ať již akční, emočně vypjaté, hodně dramatické nebo lehce komediální, všichni těší. Je to prostě něco jiného než běžná rutina, takové třešničky na dortu výroby Ulice.

Těžké zkoušky pro Klímovy

Scenáristé opět trochu přitvrdili, a tak se v Ulici odehraje další autonehoda, která se ani tentokrát neobejde bez následků. Kromě jiných bude její účastnicí i Iva Klímová (Hana Baroňová), jež si právě teď prochází v ději seriálu složitým obdobím. Na začátku roku se dozvěděla, že je těhotná. Byl to pro ni obrovský šok, protože si myslela, že jí začala menopauza. S manželem Vítkem (Filip Čapka) se po pár dnech rozhodli, že Iva toto těhotenství předčasně ukončí, neboť se ani jeden z nich na čtvrté dítě už necítí. Rozumové argumenty zvítězily nad pocity, přestože ani jeden z nich není stále přesvědčen, že je to správné rozhodnutí. To však není jediná těžká zkouška, která rodinu Klímových čeká.

Mrazivé natáčení akční scény

Další rána přijde na jaře, ve chvíli, kdy to bude vypadat, že se vše konečně obrátilo k lepšímu. Jak už bylo zmíněno, tou ranou je nehoda. Jako na potvoru se točila v snad nejchladnějším dni v roce, jako by se počasí spiklo proti tvůrcům oblíbeného nováckého seriálu. Ostatně nebylo to poprvé, kdy štáb bojoval s nepřízní počasí. Protože se jednotlivé epizody natáčejí se zhruba dvou až tříměsíčním předstihem, v lednu se v Ulici pilně pracuje na jarních dílech. Tak se občas stane, že se štáb brodí ve sněhových závějích, zatímco kalendářově se natáčí jaro v plném rozpuku. Tentokrát sice hustě nesněžilo, ovšem venkovní teplota klesla hluboko pod mrazu. A vydržte při takových teplotách celý den venku. Ke všemu s vědomím, že kdyby se tyto scény natáčely jen o týden dříve, bylo by všechno jinak a skoro jarní počasí panovalo i v reálu. „Natáčení v exteriérech je plánováno s ještě větším předstihem než běžné natáčení v ateliérech. Je třeba zařídit spoustu dalších věcí, které při běžném natáčení v ateliérech nemusíme řešit. To úterní natáčení je navíc velmi specifické. Byli objednaní záchranáři, policie i kaskadéři, byl vyblokovaný prostor pro natáčení, bylo potřeba několik povolení atd. Zkrátka žádná sranda, takže se den před natáčením nedalo jednoduše říct, že se kvůli počasí ruší. Proto ještě jednou děkuji všem, kteří zde byli, za jejich obrovskou profesionalitu a nasazení,“ dodává producentka seriálu Ulice Janka Maršíková.

Kdo všechno byl na place?

Štáb se začal scházet v šest hodin ráno, ještě za mrazivé tmy. Přesto zde bylo cítit hned od začátku mírné vzrušení, protože scény, jako je tato, se v Ulici opravdu tak často netočí. Poslední vážnější bouračku tu měl Matěj Jordán (Jakub Štáfek) před pěti lety, na začátku roku 2019. Tehdy ji točil režisér Jakub Wehrenberg, který diriguje i natáčení této nejnovější uliční havárie. Na místě jsou nejen herci a štáb, ale také kaskadéři, komparzisté v rolích záchranářů i policejní vůz. Už nyní tak vychází najevo první malé tajemství tvůrců Ulice. Při natáčení té nejobtížnější části bouračky, kdy jde o milimetry, aby se nikomu nic nestalo a zároveň na obraze vše vypadalo naprosto věrohodně, nahradí herce kaskadéři. I tak je to ale například pro sympatickou Hanu Baroňovou jedinečná zkušenost: „Pro mě je to příjemná změna, natáčet mimo ateliér Ulice. Nicméně, chladné počasí nám to dnes trochu komplikuje. Naštěstí se o nás produkce skvěle stará, zajistila nám úžasné zázemí, kde je teplo a kostymérky si pro nás připravily speciální ‘teplítka’, která mám různě po těle. I přesto, že je asi minus deset a trávíme celý den venku, není nám zima. Celkově to je pro mě dnes příjemná a zajímavá zkušenost,” dodává představitelka Ivy Klímové herečka Hana Baroňová.

Sympaťáci z jiných projektů TV Nova v Ulici

Kromě tváří, které diváci seriálu Ulice důvěrně znají, jsou na místě nehody i další postavy, jejichž představitelé se objevili v jiných nováckých projektech a vzbudili tak zájem fanynek. Co jméno, to sympaťák, kvůli kterému se vyplatí nenechat si tento díl Ulice v televizi uniknout. Na place jsme totiž zastihli Adama Vohánku, jenž na sebe upozornil v seriálu Pan profesor, Matouše Zaha, fešáka z populárních reklam, nebo „srdíčko“ Adama Sedra, finalistu žhavé reality show Love Island. Ten ke této své netradiční roli před kamerou dodává: „Je to pro mě nová zkušenost, rychlá akční scéna. Při natáčení nám lehce mi vadila jen ta zima, ale jinak to bylo skvělé. Z Love Islandu jsem na kamery relativně zvyklý, ale tohle natáčení je samozřejmě něco úplně jiného. A jestli mě láká herectví? Spíš bych se rád vydal cestou modelingu. Ale nikdy neříkej nikdy:),“ říkás úsměvem Adam Sedro.

Jak se nehoda povedla natočit, zjistí diváci až na jaře. U Klímových budou děje neustále gradovat, některé členy z rodiny uvidí ve světle, v jakém je dosud nezažili. To je určitě důvod, proč si premiérové díly Ulice na TV Nova nenechat ujít.

Zdroj: TV Nova

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama