Ivana Jirešová změnila vánoční zvyky. Svařák si popije někde mimo svůj domov

Herečka Ivana Jirešová přiběhla na slavnostní otevření první pražské výstavy betlémů v Rybné ulici po představení v Divadle Broadway, kde hrála v muzikálu Okno mé lásky. Vánoce miluje, tak se jí ve světle svíček a prskavek rozsvítily oči.

„Vánoce jsou pro mě nejkrásnější svátky. Mohou za to rodiče. Táta nás dlouho držel v tom, že Ježíšek opravdu přiletí. Tradice se u nás hodně držely. Je mi 47 let a určitě tak 45x jsem byla na Vánoce u nás v Písku, v mém rodišti. Chodíme pro Betlémské světlo, s přáteli jdeme na svařák. Když byla dcera malá, jezdili jsme na Hlubokou do vánoční zoo. Mám ráda vánoční vůně a celou tu atmosféru. Je to nádherný svátek,“ uvedla Ivana Jirešová. Už druhý rok budou Vánoce Ivany Jirešové trošku jiné. „Letos, stejně jako loni, si na svátky pronajmeme dům, kde už jsou Vánoce zařízené. My si akorát přivezeme jídlo. A pak si už jen užíváme. Je tam bazén, sauna, každý má i své soukromí. Můžeme si odpočinout nebo trávit čas společně. Všichni si to užijí a hospodyňka není uhnaná.“

Výstava betlémů v sídle organizace Integrace 3P, z.s., kterou produkčně zajistili Lenka Žáčková a ředitel soutěže Anděl mezi zdravotníky David Novotný a slavnostně ji také zahájili moderátorka Saskia Burešová, módní návrhářka Alena Wilson a zpěvák Josef Vágner, se Ivaně Jirešové líbila. Ocenila práci kosmetika Pityho, kadeřníka Vítka Romance, Aleny Wilson, Radany Kočvarové, Marie Součkové, Romany Fischerové, Luboše Vernera, Mileny Hermanové a dalších.

Vzpomněla si také na dva dárky, které jí udělaly obrovskou radost. „Jako malá holka jsem dostala panenku, miminko Jitušku. A pak od svého prvního kluka svůj první mobilní telefon. Najednou zazvonil pod stromečkem, to byla totální bomba. Dneska se na dárcích domlouváme. Se svojí dcerou určitě a rodičům spíš zajistím nějaký zážitek.“

Ještě, než se u Ivany Jirešové rozsvítí vánoční stromeček, čekají ji divadelní představení, a hlavně vánoční koncerty. Jako například ten v České Skalici, který pořádá David Novotný. „Mám koledy ráda, babička je nádherně zpívala. Zazpívám 4 písně a pak „Cestu ušlapanou“, to je moje srdcovka, ta musí zaznít.“

Jak vybírají vánoční dárky v rodině zpěváka Josefa Vágnera? Našli geniální způsob

Herec a zpěvák Josef Vágner oslavil stovku a díky tomu se cítil docela unavený. To mu ale nebránilo, aby přišel přestřihnout slavnostní pásku první pražské výstavy betlémů v Rybné ulici. Výstava bude k vidění a to až do konce února 2024.

„Našli jsme si důvod, proč vyjet na šňůru koncertů Muzikály naruby. Letos je Petrovi Ryšavému, Honzovi Kopečnému a mně v součtu rovná stovka. Lidem se to líbilo, jsme rádi,“ vysvětlil záhadu svého věku Josef Vágner.

Výstava betlémů v sídle organizace Integrace 3P, z.s., kterou produkčně zajistili Lenka Žáčková a ředitel soutěže Anděl mezi zdravotníky David Novotný a slavnostně ji také zahájili moderátorka Saskia Burešová, módní návrhářka Alena Wilson a herečka Ivana Jirešová, se Josefovi Vágnerovi líbila. Ocenil práci kosmetika Pityho, kadeřníka Vítka Romance, Aleny Wilson, manažerky Radany Kočvarové, lékařky Marie Součkové, poslankyně Romany Fischerové, HR specialisty Luboše Vernera, novinářky Mileny Hermanové a dalších.

Josef prozradil, že letos poprvé v rodině aplikovali nový způsob nákupu dárků – losovali z klobouku. „Vím, komu mám pořídit dárek, nevím, od koho dárek dostanu. Myslím ale, že to stejně tak nedopadne. Pokazí to moje maminka, Vánoce miluje a dárky nakoupí i mimo,“ usmíval se Pepa Vágner, a je rád, že nemusí hromadně shánět vánoční dárky, protože ho čeká pracovně náročné období.

„Zpívám na adventních koncertech v Náchodě a v Novém Městě nad Metují, které pořádá David Novotný. Pak mám sérii svých vánočních koncertů a končím na Tři krále v lednu. Vánoční čas je pro mne hodně dlouhý,“ uvedl zpěvák, který ač rád vaří, přípravu vánočních pochutin nechá na ženách. „Letos to bude šílené. Budeme mít u stolu i německou sekci rodiny mé manželky, tak moji rodinu. Tam se začínají mísit zvyky a kultury. Protože český bramborový salát je jiný než německý, je i jiná výška českého řízku než německého. Ale můj táta, když přiletí Ježíšek, začne zpívat koledu Narodil se Kristus Pán a tím to zase všechno sjednotí.“

Na Saskii Burešovou dýchly Vánoce. Zahájila výstavu betlémů

Legendární moderátorka Saskia Burešová slavnostně zahájila letošní první pražskou výstavu betlémů v Rybné ulici. Hlasatelka, která za 53 let na obrazovce odsloužila hodně vánočních služeb, se na obrazovce většinou objevila o Boží hod a skoro vždy o Silvestra.

„Vánoční vysílání bylo vždycky dojemné a slavnostní. Kameramani se snažili, abychom byly krásné. Proto vždy objektiv po krajích otřeli obyčejným mýdlem a my, hlasatelé, jsme na obrazovce byli v takovém oparu. Vypadalo to nádherně. Dneska se to dělá digitálně za mnoho peněz a jim stačilo mýdlo za 3,50. Výsledek byl úplně stejný. Vysílání bylo docela psychicky náročné, protože na Boží hod na televizi tenkrát koukal snad každý v Československu. Tréma byla, protože každý pohyb i pohnutí byly vidět. Ale měla jsem ty služby ráda,“ uvedla Saskia Burešová a se smíchem přiznala, že hlasatelskou práci má stále „zažranou pod kůží“. „I po těch letech mě prohánějí sny, že přiletím do služby na poslední chvíli a nemohu najít texty. Pak se budím hrůzou.“

Výstava betlémů v sídle organizace Integrace 3P, z.s., kterou produkčně zajistili Lenka Žáčková a ředitel soutěže Muž roku David Novotný a slavnostně ji také zahájili herečka Ivana Jirešová, módní návrhářka Alena Wilson a zpěvák Josef Vágner, se Saskii Burešové líbila. Ocenila práci kosmetika Pityho, kadeřníka Vítka Romance, manažerky Radany Kočvarové, lékařky Marie Součkové, poslankyně Romany Fischerové, HR specialisty Luboše Vernera, novinářky Mileny Hermanové a dalších.

Také Saskia Burešová si na Vánoce zdobí dům, peče cukroví a dodržuje některé vánoční zvyky. „Například stůl máme ovázaný velkou mašlí, abychom se příští rok opět sešli v soudružnosti nebo až na hospodyni, nikdo nesmí vstávat od štědrovečerního stolu. Při pečení vánočky si dávám pozor, abych plechem nenarazila o troubu. Jinak vyzdobím celý dům, i na zahrádce nám světýlka visí na keřích. Peču 9 druhů cukroví, vánočky pro syna a dvě vnučky. Mám speciální recept po mojí mamince na vanilkové rohlíčky a na těch si vždycky pochutnáme,“ svěřila se Saskia Burešová. A dárky? „Nerada dávám peníze, to není dárek. Tak si vždycky lámu hlavu, co nadělit. Vnučky si dříve psali, teď už se domluvíme. Manžel dárek dostal s předstihem. Byli jsme v Karlových Varech a on potřeboval něco na sebe, tak jsem ho tam hned oblékla. Ale pod stromečkem určitě nějakou maličkost najde. Ježíšek na něj pamatuje,“ usmívala se Saskia Burešová a dodala, že nákup dárků rozhodně na poslední chvíli nenechává.

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama