Jana Švandová v ZOO ztratí hlavu

Oblíbený seriál ZOO se vrací po prázdninové pauze na obrazovky televize Prima. Diváci se mohou těšit na nové tváře v podobě Martina Preisse, Veroniky Žilkové a Denisy Nesvačilové. Fanoušky ale neopustí ani ty stávající, které budou pokračovat ve svých osudech. Jako rodina Novotných, kterou před prázdninami zasáhla velká tragédie.

Sidonie (Jana Švandová) přišla o syna, Alice (Sabina Laurinová) o manžela a Sid (Michaela Pecháčková) s Edou (Vojtěch Vovesný) o otce. Marek Taclík coby Eduard Novotný se se ZOO rozloučil a příběh pokračuje bez něj. Scenáristé ho nechali zemřít, a tím rozdmýchali rodinné starosti o řízení firmy. „Překvapil mě ten způsob, jakým Eduard zahynul. Neustále nám létal po světě, tak jsme čekali, že spadne letadlo, ale jel na ryby a bylo tsunami, které mu bylo osudným,“ přiznává Jana Švandová coby maminka Sidonie. Kvůli této tragické události v rodině logicky nastane pohroma. „Babička tak trochu ztratí pojem o čase, vrátí se zpět o rok a nemá tušení, že se něco děje,“ naznačuje děj Michaela Pecháčková a přiznává, že natáčet scény, kdy se babička vrací do starých kolejí, byla zábava. „Pozorovat Janu a Sabinu, jak se dohadují, pošťuchují a s elegancí se urážejí, je neuvěřitelné. Mám co dělat, abych se nesmála, protože ony jsou v tom skvělé, dávají si to a já se učím. Je to pro mě hezká škola.“ Vrchol všeho je, že rázná Sidonie posílá vnučku na studia do Los Angeles, snachu k doktorovi a shání se po synovi. „Neví, že je jiný rok. Z té smrti měla takový šok, že se přenesla jinam. Pomohlo jí to ale v tom, že se dala dohromady s bratrem. Synův odchod Sidonii pomohl ke smíření s Raulem, a dokonce se usídlila v jeho srubu na břehu rybníka,“ prozrazuje Jana Švandová další děj seriálu.

A když je babička na rybách, na scénu přichází mladá dědička s maminkou v zádech. „Máma se občas hroutí nebo zachraňuje ostatní. Já jako Sid pracuju ve firmě i v zoo a začne to gradovat. Lítám tam jak motýl a nevidím konce a máma mě hlídá, abych spala a jedla. Klasická a milující máma. Musím přiznat, že když se mi čas od času nahrne několik věcí najednou, tak ten pocit dobře znám. Čas chybí a všeho je moc. Pak už jen zabírá kafe, a když se zadaří, tak spánek. Taky čokoláda,“ směje se Pecháčková a slibuje, že u ZOO se diváci nudit nebudou. Bude milovat i nenávidět, podezírat i důvěřovat a pomáhat rodině, a především mámě. „Bude jí krýt záda. A proč? Tak to nemůžu ani naznačit!“

Zdroj: TV Prima

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama