Jednooký Podmol bojuje s dunami. Dostal se do poloviny dvoudenní etapy

Patří k největším bojovníkům letošní Dakarské rallye. Libor Podmol jezdí po zrádných a velkých dunách na jedno oko, bohužel také s výronem v ruce. Po dojezdu v cíli každý den do večerních hodin opravuje svoji motorku. „V předchozích dnech jsem spal jenom tři a půl hodinky, už se na mě únava celkem projevuje,“ popsal vyčerpaný Podmol, který ve dvoudenní etapě v poušti Empty Quarter dojel do bivaku na 310 kilometru a nachází se tak přesně v polovině nejtěžšího dne v Saudské Arábii.

Dvoudenní etapu Libor Podmol nějak zvlášť nevnímal. Vždyť maratonský koncept prožívá v rámci kategorie bez asistence každý den. Rozdíl je pro něj asi v tom, že nebude používat mobilní telefon, nedozví se výsledky a bivak si může vybrat podle toho, kam dojede. Na motorkáře čeká během dvou dní 626 měřených kilometrů a nejdále se mohli dostat do bivaku G na 555. kilometru.

Potlučený Podmol dojel do bivaku B, který je postavený přesně v polovině náročné trasy plné dun. Stále si stěžuje na oko, které si natloukl v pondělí o kámen a přímo na trati mu šrám sešili organizátoři. Bohužel mu rána natolik napuchla, že na pravé oko nevidí. A nepomohli ani přilepené tejpy na víčka. „Musím jet velice obezřetně, jak vidím jen na jedno oko, tak moc neodhaduji vzdálenost. Čekám vždycky na jiné závodníky, kteří mi oko v podstatě nahrazují. Hlavně nikam nepospíchám, chci dojet do cíle,“ hlásil slavný freestyle motokrosař před dvoudenní speciální etapou.

Do toho si stále stěžuje na ruku, kterou si rovněž poranil po pondělním pádu na kámen. „Bolí mě, mám v háji vazy a mám tam hematom. S tím také hodně bojuji,“ potvrdil Podmol, který dlouho do noci ještě pracuje na motorce. V šesté etapě zatím ztrácí na nejrychlejšího hodinu a dvacet minut. V celkovém pořadí byl před dvoudenní etapou na 62. místě se ztrátou 6 hodin a 51 minut.

Foto: Libor Podmol/MMproductions

Zdroj: Dakarské rallye

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama