KAREL ČERNOCH 80. Koncerty k zpěvákovým nedožitým osmdesátinám se blíží. Jak vzpomínají Ondřej Ruml, Matěj Ruppert, Leona Machálková nebo Bára Basiková?

Letos v říjnu by oslavil osmdesátiny jeden z nejvýraznějších zpěváků domácí populární scény Karel Černoch. Jubileum připomene na podzim (10.10-1.11.2023) projekt Karel Černoch 80 tvořený čtyřmi jedinečnými koncerty. Zpěvačka Tereza Černochová a hudební hosté – Michal Prokop, Ondřej Ruml, Matěj Ruppert, Peter Lipa, Bára Basiková, Leona Machálková, Helena Vondráčková a Marie Rottrová, za doprovodu B-Side Bandu bandleadera a producenta Josefa Buchty zazpívají nejznámější písně z repertoáru jedné z legend české populární hudby.

„Když jsme projekt ohlásili, příjemně nás překvapil velký divácký ohlas. Písničky Karla Černocha mezi posluchači stále rezonují, některé doslova zlidověly. Proto věřím, že si je lidé přijdou rádi poslechnout na koncerty, kde se potkají zpěváci Karlovy generace jako je Michal Prokop, Helena Vondráčková nebo Marie Rottrová, i ti, kteří jsou ve věku Karlovy dcery Terezy a dokáží zpívat jeho písničky vlastním způsobem,“ říká producent Josef Buchta.

„Měl jsem tu čest se s Karlem párkrát potkat už před mnoha lety na koncertech s Bigbandem Českého rozhlasu a moc mě baví, jak zpíval. Jeho balancování na hranicích žánrů, jeho výjimečně krásná barva hlasu, smysl pro frázi i rytmus, cit pro příběh, prostě všechno. Karel Černoch je bezpochyby pěveckou legendou a jsem rád, že mohu být součástí těchto vzpomínkových koncertů,“ říká zpěvák Ondřej Ruml.

Vzpomíná i zpěvačka Leona Machálková. „Pozvání na koncerty, které budou poctou Karlu Černochovi, jsem ráda přijala, protože mě s ním pojí velmi silné pouto…

Hráli jsme spolu v několika velmi úspěšných muzikálech – Dracula, Monte Cristo, Bídníci…, natočili jsme spolu desítky televizních pořadů a společně jsme nahráli také dva krásné duety: “Pár slov, pár kroků, pár gest” a “Lásky tvář”. Odjakživa jsem měla ráda jeho charismatický hlas a jeho melodické písničky mi byly blízké díky jeho nezaměnitelnému, citlivému výrazu. Často na něj myslím, Karel byl velmi důležitý člověk mém životě,“ říká Leona Machálková.

Přijmout účast v koncertním projektu neváhal ani Matěj Ruppert. „Jelikož je Terezka moje kamarádka a kolegyně, bylo to jasné,“ říká zpěvák a dodává. „Ale to neváhání mělo ještě jiný důvod, protože Karel Černoch byl jedním z našich nejlepších zpěváků, s krásnými písněmi. Díky Terezce jsem měl možnost ho blíž poznat, takže když jsem od ní dostal nabídku přispět k oslavě jeho osmdesátin, skutečně jsem neváhal ani minutku,“ říká Matěj Ruppert.

„Karel s jeho ženou Dášou a dcerou Terezou patřili “odpradávna” mezi mé blízké a opravdu milované přátele. Sice jsme se nepotkávali na jevištích, ale trávili jsme společné chvíle u Černochů doma, kdy Karel fantasticky vařil a pak nás neskutečně bavil, a to je pro mne nejvíc. Karel byl opravdovej kamarád, hodnej a slušnej člověk, skvělej muzikant a zpěvák s originálním hlasem, kterého najisto poznáte po prvních tónech. A pro tohle všechno si zaslouží krásnou a velkou vzpomínku s jeho písničkami. Moc se na to těším, oslavíme tak v kruhu kamarádů a kolegů jeho osmdesátku,“ přidává se zpěvačka Bára Basiková.

„Jsem moc ráda, že se na pódiu budu mít možnost potkat s lidmi, kteří měli tátu rádi, vážili si ho jako člověka a oceňovali jako muzikanta. Předem vím, že to bude hodně emotivní, protože táta mi moc chybí, ale věřím, že by byl šťastný, že jeho písničky stále oslovují publikum stejně jako v době, kdy je zpíval sám,“ říká zpěvačka Tereza Černochová.

Na koncertech zazní největší hity Karla Černocha: Zrcadlo, Popelky, Správnej džob, Ona se brání, Tržnice světa nebo Jabloň ví, kdy má kvést a mnoho dalších.

Hudební projekt Karel Černoch 80 odstartuje 10. října 2023 v Hradci Králové, v Kongresovém centru Aldis, druhý koncert se uskuteční 11.října v multifunkční hale Gong v Ostravě, 13. října jej uvidí a uslyší diváci v Brně v hale Vodova a závěrečný koncert se odehraje v Kongresovém centru Praha 1. listopadu.

Projekt Karel Černoch 80 vzniká v produkci agentury BUJOART, vstupenky jsou v prodeji na www.bsideband.cz. Hlavními mediálními partnery akce jsou regionální stanice Českého rozhlasu, deník Právo a Novinky.cz

Zdroj: Karel Černoch

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama