Letní oslava vína na palubě Emirates „Icons of Fine Wine“ promění let v degustaci toho nejlepšího z vzácných vín

Emirates představila u příležitosti Mezinárodního dne vína na palubách svých letadel exkluzivní kolekci vzácných vín „Icons of Fine Wine”. Milovníci a znalci tohoto moku se mohou těšit na jedinečný zážitek s nabídkou prestižních ročníků z nejvýznamnějších vinařských oblastí světa, například šampaňské Dom Pérignon Rosé 2008.

Vzácná vína potěší zejména cestující do USA, Spojeného království a Austrálie, nicméně výběr červených vín čeká i na cestující do evropských destinací a speciální pozornost je věnována i exkluzivním toskánským ročníkům na trasách z Milána do USA nebo z italských destinací do Dubaje. Šanci na vinařský zážitek v oblacích mají i čeští cestující, a to například prostřednictvím M. Chapoutier Ermitage Rouge Le Pavillon, 2012 či Vega Sicilia Unico 2006 Ribera del Duero ve First Class nebo Sociando-Mallet 2009 v Business Class na všech evropských trasách. Kromě toho Emirates nabízí bílá i červená vína vysoké kvality i v Premium Class a Economy prostřednicvím vín Chablis 2022 od Alberta Bichota či “AOP” a “Biodynamic” od společnosti M. Chapoutier.

Dom Pérignon Rosé 2008

Cestující First Class na linkách z Dubaje do Velké Británie a na americký kontinent si vychutnají šampaňské Dom Pérignon Rosé 2008, které je podáváno výhradně na palubách společnosti Emirates. Toto luxusní růžové šampaňské, které se bude podávat pouze tři měsíce, je vzácné vydání s omezenými zásobami.

Dom Pérignon Rosé 2008 je vynikající ročník vytvořený z hroznů Pinot Noir. Vyznačuje se vyváženou kombinací ovocných prvků a výjimečnou strukturou, která zdůrazňuje napětí mezi precizností a přirozenou zářivostí rosé. V buketu tohoto ročníku dominují vůně malin a lesních jahod, které se prolínají s pudrovými tóny kosatce a fialky. Chuť je plná a hedvábná, s charakteristickou kyselinkou, která se propojuje se strukturou pinotu noir a dodává vínu jedinečný charakter. Vytrvalý závěr je provoněný pivoňkami a bílým pepřem.

Louis Latour Chevalier-Montrachet Grand Cru Les Demoiselles 2014

Zákazníci First Class na linkách z Dubaje do Velké Británie a Ameriky budou mít v červnu a červenci možnost ochutnat vynikající ročník bílého vína z proslulé francouzské oblasti Burgundsko. Louis Latour, rodinný dům založený v roce 1797, je největším vlastníkem vinic Grand Cru v oblasti Côte d’Or, včetně Chevalier-Montrachet Les Demoiselles. Vinice v této oblasti jsou známé svým legendárním terroirem vápencových půd, které dávají vzniknout vínům s jemností a komplexností.

Louis Latour Chevalier-Montrachet Grand Cru 2014 je velmi očekávané víno s vůní nektarinek a kdoulí, obohacené tóny pražených lískových oříšků a minerálů. Chuť je plná s harmonickou rovnováhou ovoce, koření a jemné minerality.

Penfolds Yattarna Chardonnay 2019

Penfolds Yattarna, renomované australské multiregionální víno, se řadí mezi vrcholné lahůdky vinařství ikonického Penfolds. Toto víno spojuje ty nejkvalitnější hrozny Chardonnay z oblastí s chladným klimatem s inovativní výrobou, čímž vytváří jedinečný styl, který okouzlí každého znalce Chardonnay.

Od poloviny června do října mohou zákazníci First Class na trasách z Dubaje do Australasie ochutnat Penfolds Yattarna Chardonnay 2019. Toto víno se vyznačuje vůní grapefruitu a broskví, doplněnou tóny bezé (sněhového těsta) a pražených lískových oříšků. Chuť je mohutná a komplexní, přesto okouzlující, s květinovými tóny a minerálním závěrem.

Pozoruhodná nabídka červených vín

Emirates letos v létě na palubách letadel nabízí také pozoruhodnou nabídku červených vín z vyhlášených oblastí Francie, Španělska, Itálie a USA.

M. Chapoutier Ermitage Rouge Le Pavillon, 2012

Zákazníci First Class na linkách z Dubaje do všech evropských pevninských destinací mohou od června do poloviny prosince ochutnat ikonické víno od M. Chapoutier, legendárního jména z údolí Rhôny ve Francii. Hrozny, které jsou součástí „Sélections Parcellaires”, pocházejí z vinice na jemné vrstvě žulového podloží, což významně přispívá ke komplexnosti vína.

Ermitage Rouge Le Pavillon 2012 se vyznačuje vůní tmavých malin a černého rybízu s podtóny lékořice. Chuť je plná, protkaná chutí černého rybízu a kuchyňského koření, vše podtržené živou mineralitou.

Vega Sicilia Unico 2006 Ribera del Duero

Emirates představuje víno Vega Sicilia Unico 2006 Ribera del Duero z ikonického španělského vinařství založeného v roce 1864 Eloyem Lecandou y Chavesem pro zákazníky First Class cestující mezi Dubají a všemi evropskými destinacemi na pevnině v průběhu června a července.

Vinice, na kterých se toto ikonické víno vyrábí, mají vápenitou jílovitou půdu a drsné kontinentální klima, které přispívají k robustnímu, komplexnímu a zároveň elegantnímu charakteru vína Unico.

Ročník 2006 se ve vůni rozvíjí buketem černých třešní, eukalyptu a vrstev kůže a tabáku. Chuť je plná, se sametovými tříslovinami, které zahalují chuť koření a balzamických tónů a vrcholí v dlouhém, opulentním závěru.

Ornellaia, Bolgheri Toskánsko 2012

Zákazníci First Class cestující z Milána na letiště JFK v New Yorku mohou nyní na palubě letadla ochutnat jedno z nejslavnějších supertoskán, Ornellaia, Bolgheri 2012. Vinařství Ornellaia, založené Marchesim Lodovicem Antinorim v roce 1981, je lídrem této kategorie a těží z mírného středomořského klimatu, které dodává vínu opulentní charakter.

Ornellaia 2012 je živé a velkorysé víno s vůní třešní, koření, grilovaných bylinek a kůže. Chuť je plná, s měkkými tříslovinami a krásně vytrvalým závěrem.

Brunello Di Montalcino 2010 Cerretalto, Casanova Di Neri Toscana

Dalším pozoruhodným italským ročníkem, který se nyní objevuje na palubě Emirates, je Brunello di Montalcino 2010. Zákazníci First Class cestující mezi Dubají a italskými destinacemi od května 2024 do ledna 2025 si mohou vychutnat tento vynikající ročník.

Brunello di Montalcino 2010 se vyznačuje vůní zralých ostružin a kandovaných třešní, obohacenou o tóny koření, lékořice a nádech kouře. Chuť je plná, s vybroušenými tříslovinami, zemitými tóny a vynikající kyselinkou a slaností v dlouhém závěru. Vinařství Casanova di Neri, založené v roce 1971 Giovannim Nerim a od roku 1991 vedené jeho synem Giacomem, se pyšní vinicemi Cerretalto, které se nacházejí ve vysoké nadmořské výšce na červené jílovité půdě s železitou složkou, což vínu dodává vynikající strukturu a eleganci.

Opus One Napa Valley 2012

Na linkách z Dubaje do Severní Ameriky mají zákazníci First Class od konce května po celý červen možnost ochutnat Opus One, výsledek partnerství dvou uznávaných vinařských dynastií. V roce 1979 se Rothschildové z Mouton Rothschild v Bordeaux a Mondavisové z Napy spojili, aby vyrobili první ultraprémiové víno v Americe. Toto partnerství bylo pro Napa Valley významným mezníkem a upevnilo postavení regionu na mapě kvalitních vín.

Opus One Napa Valley 2012 vyzařuje svěží vůni tmavého ovoce zvýrazněnou jemnějšími tóny lesní půdy s nádechem lékořice a kouře. V chuti se objevují kulaté tóny a saténové třísloviny, které obklopují klasickou chuť černého rybízu s živou kyselinkou a dlouhým závěrem.

Vášeň Emirates pro vína znamená, že si zákazníci všech tříd mohou vychutnat jedinečná vína během letů

Business Class

V Business Class si zákazníci mohou vychutnat řadu vyzrálých vín Bordeaux z výjimečného ročníku 2009. Mezi tyto patří:

Les Tourelles de Longueville 2009 na trasách do Velké Británie a Ameriky

Sociando-Mallet 2009 na evropských trasách

Château Lagrange 2009 na trasách na Blízký východ

Larrivet Haut-Brion 2009 na trasách na Dálný východ

Emirates také nabízí vína z celého Burgundska, včetně Chassagne-Montrachet, Saint-Aubin, Pouilly-Fuissé a Chablis Premier Cru od řady výrobců. Na letech do Australasie si zákazníci mohou vychutnat působivá španělská vína, jako je Crognolo 2021, a Terre à Terre Cabernet-Shiraz z Austrálie a Nového Zélandu.

Premium Economy Class

V prémiové ekonomické třídě obdrží zákazníci výběr šumivého archivního vína, prémiového červeného a prémiového bílého vína. Příkladem je Chablis 2022 od Alberta Bichota, Woodcutters Shiraz 2021 z Torbrecku v Barosse a Domaine Chandon 2017, šumivé víno, exkluzivně pro Emirates Premium Economy.

Economy Class

V ekonomické třídě nabízí Emirates červené a bílé víno mimořádně vysoké kvality. Zákazníci na všech trasách si mohou vychutnat Penfolds Koonunga Hill Shiraz Cabernet 2021. Mezi nejnovější přírůstky patří také vína “AOP” a “Biodynamic” od společnosti M. Chapoutier, Domaines Baron de Rothschild, jihoafrický Sauvignon Blanc od šampiona v oblasti udržitelnosti, rodiny Gabb, a červené víno Antinori Santa Cristina Cabernet Sauvignon.

Cílem Emirates je, aby každý zákazník, bez ohledu na třídu, ve které cestuje, měl možnost ochutnat vynikající vína, která obohatí jeho zážitek z letu.

Zdroj: Emirates

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama