Mikulášové, čerti a andělé v Ulici za posledních osmnáct let. Jak kdo řádil a kdo láme rekordy?

TV Nova vysílá Ulici již úctyhodných osmnáct let. A protože seriál kopíruje reálný čas, pravidelně v něm tvůrci vkládají do zápletek také mikulášskou nadílku. Nejinak je tomu i letos, kdy si na Mikuláše, čerta a anděla zahráli Marečkovi. Tipnete si, kdo a jakou masku si oblékl? I tentokrát to je docela překvapivá proměna. Ostatně k těm docházelo v minulosti poměrně často.

Jaké byly?

Jaký by to byl 5. prosinec bez mikulášské nadílky, na kterou se těší všechny děti i většina dospělých? Dětem sice nahání hrůzu čert, ale dárky od Mikuláše za trochu toho strachu obvykle stojí. A když hned nezaberou dárky, je tu ještě nádherný anděl, jenž čerta zkrotí a vyděšená dítka uklidní. V Ulici se tato trojice objevuje pravidelně již od roku 2005, kdy se seriál začal vysílat. Za tu dobu si převleky Mikuláše, čerta a anděla již užila pěkná řádka herců. U některých se dalo celkem předpokládat, jaký kostým si obléknou, u jiných ovšem nejen divákům spadly brady až na zem.

Lumírovo prvenství

Uznejte sami. Pokud nejste pravidelnými diváky Ulice, ale víte, jak vypadá herec Václav Svoboda, představitel Lumíra, tipli byste si, že právě on se stane andělskou bytostí, a to hned dvakrát? Aby to nevypadlo, že se mu tvůrci snad mstí, nutno dodat, že si rovněž dvakrát vyzkoušel i roli Mikuláše. Proč se nestal ani jednou čertem, ví bůh, ale zatím není všem dnům konec. Pravdou je, že postava Lumíra má na svém kontě prvenství v počtu mikulášských převtělení za dobu, co Ulice běží na obrazovkách TV Nova. Na paty mu ale zdárně šlape Lumírova seriálová dcera Vendula (Anežka Rusevová) a její kamarád Mário (Jiří Kniha), kteří si v Ulici užili mikulášskou nadílku v převlecích již třikrát. Vendula byla dvakrát čerticí a jednou andělem. Také Mário si to vyzkoušel dvakrát jako čert a jednou coby anděl, dokonce rapující.

Mikulášové Matěj a Bedřich, čert Jarda

Mikulášské roucho se zatím neodpáře dvěma uličním sympaťákům – Bedřichu Liškovi (Adrian Jastraban) a Matěji Jordánovi (Jakub Štáfek). Zatímco Bedřichův Mikuláš byl pokaždé důstojnost sama, ten Matějův se jako svatý muž rozhodně nechoval. Buď nadílku vyfoukl před nosem své konkurenci v podobě vlastního táty Tomáše (Petr Vacek), nebo berlu a pak i pěsti použil na potrestání hříšníka Libora Jeřábka (David Vobořil), který začal dělat peklo ze života jeho sestře Tereze. Co se týče čertů, nadlouho byl tím nej Jarda Hejl (Martin Hofmann). Nutno dodat, že mu to seklo i coby Mikulášovi.

Další netradiční i crazy převleky

Ostatně samotná Tereza si mikulášskou užila dvakrát. Pokaždé byla sexy čerticí, i když právě ji by věrní diváci Ulice tipovali spíše na anděla. Další crazy čerticí se stala například Miriam Hejlová (Hana Maciuchová), již by v jejím kostýmu poznal jen málokdo. Ale dost bylo minulosti. Netradiční mikulášská nadílka se v Ulici konala i vloni, kdy se v hospodě sešli hned dva Mikuláši najednou. Prvním byl Lumír, druhým Kateřina (Martina Randová).

Jak to bude tento rok?

K nerozeznání bude i letošní Mikuláš u Marečkových. Fanoušci by si asi vsadili na Máru (Kryštof Rímský), jemuž by mikulášský převlek opravdu slušel. Ten se však oproti všeobecnému očekávání stane čertem. Mikuláše si totiž střihne jeho máma Věrka (Milena Steinmasslová). Kdo se promění v anděla, je celkem nasnadě. Krásnou bytostí s křídly nemůže být nikdo jiný než Karla (Markéta Stehlíková).

Přestože jsou masky Mikuláše, čerta a anděla v Ulici vždy oživením a herci si to v převlecích obvykle užívají, před natáčením mají pokaždé plné ruce práce maskérky a kostymérky. Hlavně líčení trvá mnohem déle než to obvyklé.

Zdroj: TV Nova

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama