Neužil, Štíbrová, Kajumi a další vyzývají Albert, aby přestal s vyděláváním na utrpení zvířat. Co supermarketu vzkázali?

Poslední týden bublá na českém internetu kampaň Albertova krutost, za kterou stojí spolek OBRAZ – Obránci zvířat. Ukázalo se totiž, že i když supermarket Albert ve svých reklamách ukazuje roztomilá žluťoučká kuřátka z farem, ve skutečnosti svým zákazníkům nabízí kuřata, která ve velkochovech trpěla otřesným způsobem. Na tento fakt Obránci upozornili také v hraném videu, které uvádí marketing supermarketu do kontrastu s realitou.

Řada celebrit neváhala a dala supermarketu najevo, co si o tom myslí. Vyzývají Albert, aby životy kuřat zlepšil pomalejším růstem, přístupem denního světla do hal a aby měla o něco více místa. Tak jak už Albert učinil v ostatních zemích, kde podniká, v Nizozemsku a Belgii.

Marta Jandová, Tereza Brodská, Sandra Pogodová, Nikol Štíbrová, Adam Kajumi, Samuel Samake, Petra Vančurová známá jako petralovelyhair, Andrea Zítková. Tyto i další známé osobnosti vystoupily na sociálních sítích proti Albertově krutosti.

„Tohle musí skončit!” zní z profilů mnoha celebrit

Influencerka a zpěvačka Lenka Konvičková, známá také z reality show Love Island, neváhala natočit svým sledujícím video, ve kterém upozornila na probíhající kampaň OBRAZu. „Je v našich silách dát Albertu vědět, aby s odebíráním kuřat z těchto velkochovů skoncoval,” řekla a odkázala své sledující na web albertovakrutost.cz.

Se svým názorem a rozhořčením se na Instagramu podělila i zpěvačka a herečka Jana Fabiánová. „Možná jste zaznamenali reklamu Albertu ČR,” uvedla své video. „Tvrdí se tam, že odebírají kuřata z velkochovů, kde se ke zvířatům chovají s úctou. To ale není pravda.” Shrnula a požádala své sledující, aby navštívili web albertovakrutost.cz a napsali supermarketu Albert, aby přestal podporovat kruté podmínky ve velkochovech.

Zpěvačka Elly se rozhodla vystoupit ke svým sledujícím ve videu, ve kterém sdílela odkaz na web albertovakrutost.cz a požádala své sledující, aby prostřednictvím webu dali Albertu vědět, že by měl se zbytečným utrpením kuřat skoncovat.

Ani influencerce Martině Třešňákové nejsou kuřata lhostejná a rozhodla se svým bezmála 100 tisícům sledujícím sdělit, že zrovna do Aberta chodí ráda a přidala emotikon zlomeného srdce. „Tak to pojďme společně změnit,” napsala a sdílela video, které ukazuje skutečnou realitu Albertových kuřat.

Záběry z velkochovů strhly na supermarket Albert lavinu kritiky

Prostřednictvím videa se rozhodla za kuřata postavit modelka a influencerka Hana Dědková. „Albert neustále tvrdí ‚stojí za to jíst lépe’, ale sám přitom vydělává na nemocných, přešlechtěných kuřatech, která se ani nemohou postavit na nohy,” sdílela svým 120 tisícům sledujícím a neskrývala smutek.

„Doporučuji se na tohle video podívat a udělejte si obrázek sami,” napsala o záběrech z chovů Dominika Alagia svým bezmála 400 tisícům sledujícím na Instagramu. Zároveň dodala, že je celá situace srdcervoucí.

Jan Musil sdílel svým sledujícím zprávu Albertu, ve které supermarketu jasně sdělil, že klamat své zákazníky je podvod a týrání zvířat je porušení zákona.

Netajil ani odpověď supermarketu – byla to však zpráva, kterou Albert kopíroval všem, kteří se na situaci v chovech dotazovali. Jednoduše ctrl+c a ctrl+v.

Celebrity se do boje za lepší podmínky pro kuřata skutečně opřely

Václav Neužil se nebál promluvit ke svým sledujícím před kamerou (ostatně tak, jak je mu to přirozené). „Normálně to Albertu napište natvrdo, co si o tom myslíte vy a vyzvěte je, ať s tím skoncují,” řekl a nezapomněl také dodat, že za zlepšení podmínek kuřat ve velkochovech už s Obránci zvířat bojuje bezmála 2 roky.

Stanislava z youtubového kanálu KrimiPříběhy, který sleduje 200 tisíc lidí, sdílela záběry z chovů a rovnou okomentovala příspěvek Albertu na instagramu:

„V minulém příspěvku jste psali, že jste v šoku též, protože se zdá, že to nesplňuje vaše standardy. Teď už je to pohoda, protože to standard je a je to zákonné.” Přidala vysmátého smajlíka a kampaň OBRAZu taktéž sdílela na svém Instagramu, kde dodala, že „co Albert označoval za šetrnost, je ve skutečnosti krutost”.

Tamara Klusová se taktéž rozhodla ke kampani proti Albertově krutosti připojit, když u svého instastory uvedla, že „za práva a důstojný život zvířat bychom měli bojovat a nepodporovat tyhle zvěrstva”.

Supermarket Albert informoval, že dodržuje všechny zákonné standardy. Nikol Štíbrová se ale s takovým vyjádřením nespokojila, protože záběry z chovů rozhodně nevypadají, že tady kuřata žijí v dobrých podmínkách. Nikol na to poukázala ve svém instastories, kde Albertovy argumenty ohledně standardů zhodnotila zjevně sarkastickým komentářem „Tak je asi všecko v cajku…”

OBRAZ – Obránci zvířat je nezisková organizace, jejíž vizí je společnost vnímající zvířata jako živé bytosti s vlastními zájmy, nikoliv jako prostředky k lidskému užitku. Usiluje o změny, které jsou v podmínkách současného světa dosažitelné a pozitivně ovlivní co největší počet životů. Do svých kampaní zapojuje širokou veřejnost. Tímto přístupem dosáhla dvou výrazných legislativních úspěchů – zákazu kožešinových farem a klecových chovů slepic v ČR.

Zdroj: OBRAZ

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama