Nová komedie Rudolfa Havlíka o jedné nečekané návštěvě z kosmu představuje trailer a plakáty

Jsme ve vesmíru sami? A co když se náhodou ocitnou mezi námi? Rudolf Havlík, režisér divácky úspěšných komedií Po čem muži touží 1 a 2 a Ostrov, v nové komedii Franta mimozemšťan vysílá hrdiny z malé moravské obce do pátrání po jedné záhadě!

Jakub Prachař, tentokráte v netradiční dvojroli a Tereza Ramba jako jeho žena, opět tvoří ústřední partnerskou dvojici. Dále hrají: Filip Březina, Kateřina Marie Fialová, Vasil Fridrich, Erika Stárková, Jiří Langmajer, Leoš Noha, Petra Hřebíčková, Petr Vančura, Oldřich Navrátil, Pavel Kikinčuk a Jan Teplý ml.

Nesmírná vesmírná komedie Franta mimozemšťan, která vstupuje do kin již 8. února 2024, uvádí nyní trailer a plakáty!

Poklidný život malé moravské vesnice rozbouří podivné úkazy. Amatérský astronom Blažej (Filip Březina) je přesvědčen, že návštěva z kosmu je tady. Jen mu nikdo nevěří. Starosta Picek (Vasil Fridrich) má spoustu práce s dotacemi a zdejší policistka Marková (Erika Stárková) rozjíždí pátrání po ukradené cisterně. Ale proč se soused Franta (Jakub Prachař) najednou chová divně? Jako by ho někdo vyměnil! Celá vesnice sice tvrdí, že Franta byl vždycky trochu z jiné planety, ale tohle chování je moc i na jeho ženu Boženu (Tereza Ramba). Ve chvíli, kdy se v obci zjeví Rebeka (Kateřina Marie Fialová) a v patách jí jde nesmlouvavý generál Sokol (Jiří Langmajer), rozhodnou se místní přijít záhadě na kloub. Po svém!

Komedie Franta mimozemšťan si na půdorysu lehce absurdního příběhu pohrává se situacemi, které neumíme vysvětlit, možná se jich i bojíme, ale musíme najít způsob, jak se s nimi poprat.

Na Jakuba Prachaře čekal úkol zhostit se dvou postav – reálného Franty a mimozemšťana Franťana. Mají něco společného? „Je tam určitá podoba. Jinak jsou naprosto rozdílní, protože mimozemské civilizace na rozdíl od té naší nepijí alkohol. Tam je ten velký rozdíl. Franta pije alkohol. A rád,“ říká Jakub Prachař.

„Výkony všech herců jsou naprosto skvělé. Jsem z nich nadšený a Kuba je úplně fenomenální,“ pochvaluje si režisér Rudolf Havlík.

Co můžeme čekat od Franty mimozemšťana?

„Mám velmi rád sci-fi filmy. Vždycky mě bavily, vyrůstal jsem na E.T., a na všech dalších, které potom přišly, a tím, že mám rád komedii a humor, rozhodl jsem se, že tu sci-fi zkusím pojmout legračním způsobem, který je mi blízký. Myslím si, že od našeho filmu se dá očekávat zejména humor a situace, které pramení z toho, co by bylo, kdyby mimozemšťan omylem přistál místo v Americe v Čechách. Což už samo o sobě je legrace. Jakmile jsem začal psát a vykreslovat české reálie a charaktery a to, jakým způsobem se chováme sami k sobě i k přírodě, i k mimozemšťanům, tak se mi to zalíbilo. Díky tomu můžeme od Franty mimozemšťana očekávat zábavu a vtip,“ dodává režisér Rudolf Havlík.

Komedie Franta mimozemšťan vzniká v produkci společnosti Fénix Film Dany Volákové a Michaely Bastien Flenerové, koproducenty jsou společnosti Flamesite, SOLID ENTERPRISE a Valérie Kubíková. Natáčení probíhalo ve středočeské obci Sýkořice, v Praze, v Brně a jeho okolí.

Do kin uvede komedii Franta mimozemšťan distribuční společnost Cinemart.

Zdroj: Cinemart

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama