Oblečená životem:kniha skutečných příběhů módní návrhářky Jitky Klett

Asi málokdo si umí představit, co všechno stojí v cestě za splněným snem stát se mezinárodně úspěšnou módní návrhářkou. Jitka Klett sepsala příběhy, které ji na této cestě potkaly. A je li řeč o cestě, zdaleka se nejedná pouze o kariérní postup. Prostřednictvím knihy se totiž přeneseme do mnoha zemí celého světa. Dozvíme se o místních tradicích, kulturách nebo třeba návod, jak si poradit v ne zrovna příjemných situacích. Kniha skutečných příběhů tedy osloví každého, kdo se zajímá o módu, opravdové příběhy nebo život v jiných zemích.

Kmotry knihy se staly známé inspirativní ženy ze všech sfér společenského života. Spojuje je nejen přátelství s Jitku Klett, ale i hluboká lidskost, obrovské srdce a empatie. Mnohé z nich totiž vlastní nadace, jejichž prostřednictvím pomáhají těm, kteří to potřebují. Jitka Klett si takových žen váží, navíc sama také ráda podporuje a pomáhá mladým, začínajícím designerům. A koneckonců i její nová kniha poskytuje čtenářům pomoc v podobě návodu, jak najít cestu k módě, stylu a oblékání. Nebo rady, jak se zachovat v nečekaných dramatických situacích, či orientaci v tradicích jiných etnik během cestování po světě. Navíc z každé knihy jde příspěvek do nadačního fondu Báry Nesvadbové a Pavlíny Saudkové Be Charity. „Chtěla jsem touto knihou pomoci a bylo těžké vybrat, kam peníze z knížky poslat. Nakonec jsem si vybrala Bářinu nadaci, protože právě Bára stála u zrodu mé knihy,“ vysvětlila autorka Jitka Klett.

Před představením všech kmotrů je třeba uvést, že jde o lidi, kterých si Jitka Klett váží pro jejich pracovitost, odvahu pouštět se do nových věcí a dobré lidské vlastnosti, mezi které patří právě pomoc těm, kteří ji potřebují. Všichni kmotři jsou zároveň jejími přáteli.
Igor Timko – zpěvák skupiny No Name, zpěvačka Leona Machálková, Barbara Nesvadbová – zakladatelka NF Be Charity, modelka a zpěvačka Eliška Bučková, herečka a hudebnice Zdeňka Žádníková – zakladatelka Nadačního Fondu Zdeňky Žádníkové, houslový virtuóz Jaroslav Svěcený,
podnikatelka Ivana Kosovanová, modelka a filantropka Karolína Bosáková – zakladatelka NF Happy Hearts, herečka a moderátorka Kateřina Pechová, grafická designerka Barbora Klimsz, skladatel a člen skupiny No Name Zoli Šallai, spolumajitelka DermacoluVěra Komárová – zakladatelka leonardo – Vinci Academy, kreativec a PR Helena Váňová,
a manžel Jitky Klett – Lars Klett.

Jitka Klett je uznávaná módní návrhářka, držitelka prestižního ocenění Premio Europeo St. Oscar della Moda za dlouholetý přínos v módním odvětví (více než 100 módních přehlídek ve 28 zemích světa). Ačkoli se narodila v Olomouci a později žila 25 let na Slovensku v Košicích, v České republice našla svůj druhý domov. V Praze žije již dvacet let. Její modely prosluly stylem oslavujícím ženskost a nadčasovou eleganci. Má velký cit pro harmonii barev, ráda spojuje různé druhy umění, některé její modely jsou uměleckými díly inspirované. Jitka Klett vybudovala dvě úspěšné módní značky: Jitka Klett Couture (originální modely šité na zakázku) a JK Klett (limitované kolekce ready-to-wear módy).

Knihu sepsala s přáním poskytnout inspiraci a třeba i rady začínajícím návrhářům, ale nakonec se ukázalo, že její příběhy jsou tak zajímavé, že osloví v podstatě kohokoliv. „Některé příběhy v knize jsou zábavné, jiné tak trochu odstrašující, další inspirující. Myslím, že čtenáře pobaví mé začátky v italském světě módy, jistě je bude zajímat kapitola o Indii nebo Dubaji,“ míní Jitka Klett. „Každopádně v ní čtenáři najdou i mé niterné myšlenky, pocity… Byla jsem hodně otevřená a upřímná.“ Uzavírá autorka hodnocení svého prvního psaní knihy.


Knihu si za příznivou cenu 399,- Kč můžete zakoupit zde:
Oblečená životem Jitka Klett – Jitka Klett Fashion Design s.r.o. (jkklett.cz)
Nebo v běžných knihkupectvích.

Zdroj: Helena Váňová Production

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama