Otevření expozice Gobi a zahájení 93. sezóny Zoo Praha

V sobotu 23. března otevře Zoo Praha dlouho očekávanou expozici mongolské fauny s názvem Gobi. V ní naleznou domov především ikoničtí koně Převalského, kteří se tak do trojského areálu vrací po třech letech. Návštěvníci se mohou těšit také na manuly, kteří si vysloužili přezdívku „nejmrzutější kočky světa“, řadu dalších zajímavých savců a plazů a rovněž na bájného olgoje chorchoje. Otevření Gobi proběhne ve 13 hodin poblíž horní stanice lanovky, přičemž mu bude předcházet slavnostní zahájení hlavní sezóny v 11 hodin u Vzdělávacího centra, kterého se tradičně zúčastní i známé tváře. Pestrý program završí v 15 hodin představení nejvzácnějších kachen světa, morčáků paranských, poblíž expozice člunozobců v Ptačích mokřadech.

Koně Převalského chová Zoo Praha přes 90 let a hraje klíčovou roli v jeho návratu do mongolských stepí. Poslední divoký kůň světa se letos vrátí i do volné přírody Kazachstánu, avšak ještě předtím – již tuto sobotu – i do Troji. Foto Oliver Le Que, Zoo Praha

Návštěvníkům bude hrát živá hudba, budou se moci projít slavnostním průvodem a pro děti bude mimo jiné zdarma připraveno malování na obličej. Od soboty prodlouží Zoo Praha také svou otevírací dobu – její brány se zavřou až v 18 hodin.

Ochranu rybožravých kachen morčáků paranských Zoo Praha dlouhodobě podporuje v místě jejich přirozeného výskytu v Brazílii. Nyní je pražská zoo představí veřejnosti jako první zoologická zahrada na světě mimo jejich domovinu. Foto Miroslav Bobek, Zoo Praha

Pro média: Zástupcům médií nabízí Zoo Praha exkluzivní možnost projít si nový expoziční celek Gobi dva dny před jeho otevřením veřejnosti. Ve čtvrtek 21. března ve 13 hodin začne u horní stanice lanové dráhy jeho komentovaná prohlídka. Sraz pro akreditované novináře bude ve 12.30 u severního vchodu do zoo, bezprostředně u severního parkoviště. Tam se rovněž nachází zastávka MHD „Botanická zahrada Troja“ linkových autobusů 234, 235 a 236. Akreditace na akci vyřizuje tiskový mluvčí Zoo Praha Filip Mašek na adrese masek@zoopraha.cz.

Zdroj: Zoo Praha

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama