Pavelkovy získaly v Turecku evropský titul v kategorii do 22 let. Osmnáctiletá dvojčata chtějí sbírat další cenné kovy

Beachvolejbalová dvojice Kateřina a Anna Pavelkovy jako první český pár vyhrály titul z mistrovství Evropy do 22 let. V tureckém Termalu porazily ve finále 2:1 na sety polský pár Malgorzata Ciezkowská a Urszula Luniová. Potvrdily, že patří k největším nadějím českého beachvolejbalu – předloni vyhrály ME do 18 let, vloni získaly bronz v kategorii do 20 let. V letošním roce je čeká další mezinárodní turnaj, a to evropský šampionát do dvaceti let v Polsku. „Moc se na to těšíme, přály bychom tam dojít až do finále, když jsme vloni získaly bronz,“ vyhlásila Anna Pavelková.

Pavelkovy

Základní skupinou na ME U22 v Turecku proletěla dvojčata hladce a bez ztráty setu postoupila přímo do osmifinále. „Byl jsem trochu překvapený, jak lehkou jsme dostali skupinu, což bylo hodně vidět na výsledcích,“ hodnotil trenér Aleš Nečesaný vstup do turnaje. V boji o nejlepší osmičku přišla první velká zkouška v podobě Švýcarek Niederhauser a Kernen. „Právě tenhle pár jsme si nepřáli. Jenže jsme si řekli, že je na čase je poprvé porazit, a to se nakonec povedlo,“ popisoval Nečesaný cestu do semifinále.

Nakonec se rozhodovalo až ve zkrácené hře. „V tie breaku jsme měly docela náskok, ale v jeden moment nám došlo, že bychom mohly vyhrát a tam se to trochu zkomplikovalo. Nakonec jsme to zvládly,“ dodala Kateřina Pavelková. Ani čtvrtfinále to nebylo jednoduché, české naděje si však poradily proti Estonkám Kuivonen a Jurgenson, v semifinále proti Lotyškám Ebere a Konstantinova musela dvojčata utkání otáčet. Slibně rozjetý první set totiž v koncovce ztratily, což není rozhodně nejlepší výchozí pozice do sady druhé. Tam ale Pavelkovy prokázaly mentální sílu, zvítězily a tie break doslova ovládly poměrem 15:3.

Pavelkovy

I finále se nakonec muselo rozhodovat ve zkrácené hře, a i tady sestry Pavelkovy nezaváhaly. Polský pár Ciezkowská a Luniová porazily rozdílem třídy 15:10. Velké naděje jak českého a světového beachvolejbalu získaly další zlatou medaili z ME. To ale tento rok nemusí být konec. Před odjezdem do Turecka se totiž Pavelkovy nominovaly na ME U20 v polských Myslowicích a ke zlatu z ME U18, bronzu z ME U20 a zlatu z ME U22 mohou přidat další cenný kov. „Rozhodně o to zabojujeme,” dodala Anna Pavelková.

Zdroj: Český beachvolejbal

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama