Petr Pilát zahájí rok 2024 největším FMX tour světa Masters of Dirt

Český freestyle motokrosový jezdec Petr „Pilník“ Pilát zahájí letošní rok ve velkém. Už 10. února se představí v německém Kielu na největším celosvětovém tour ve freestyle motokrosu Masters of Dirt! Během 3 měsíců absolvuje všech 10 zastávek tour, které povedou napříč Německem, Rakouskem a Itálií do těch největších arén. Čekají jej tak exhibice před bouřícím publikem například ve Vídni, Innsbrucku, Dortmundu, Linci, Stuttgardu, Frankfurtu nad Mohanem nebo Turínu. Petr, který se naposledy představil publiku v prosinci v Praze na FMX Gladiator Games se tak už nové sezóny nemůže dočkat a do jejího startu doslova odpočítává dny.

Po vítězství a zisku jednoho z Gladiatorských titulů na prosincových FMX Gladiator Games a vánoční relaxaci už nyní Petr Pilát opět ladí formu a trénuje, aby před burácejícím německým publikem zazářil. „Po pražských Gladiatorech jsem si dal skoro měsíc relax a užíval si domova a času s rodinou. Musím říct, že jsem si krásně odpočinul a načerpal energii, kterou chci teď naplno dát do tréninků právě na Masters of Dirt. Stejně jako jsou pro mě zásadní FMX Gladiator Games, kterými většinou sezóna končí, a navíc se konají na domácí půdě, jsou pro mě neméně zásadní i Masters of Dirt, kterými pro změnu vše statuje,“ říká Petr „Pilník“ Pilát, který se vedle jedinečné atmosféry celé série Masters of Dirt těší i na další účastníky a hvězdy FMX, ale i BMX světa.

V německém Kielu chce předvést své nejlepší skoky a triky a nechat se vyburcovat atmosférou samotné akce i skandujícího publika, které dovede vyhecovat k těm nejlepším výkonům. „Těším se na všechny zastávky Masters of Dirt, ale první je jen jedna, proto se k ní teď maximálně upínám. Kiel startuje celý seriál a pro mě i sezónu a chci se uvést tím nejlepším možným způsobem a ukázat se v té nejlepší formě. Přece jen, první dojem na druhý pokus neuděláte,“ dodává Petr s nadsázkou a prozrazuje, že se podobně jako diváci těší na top výkony všech závodníků. Nejen svých kolegů ze světa freestyle motokrosu, ale i na závodníky na sněžných skútrech, čtyřkolkách a speciální podívanou pro něj už teď představují účastníci na trialech, MTB kolech, a především pak na koloběžkách a in-linech.

V rámci dalších zastávek tour Masters of Dirt se Petr Pilát představí:

Stuttgard 18. února

Turín 24. února

Vídeň 15. – 17. března

Salzburk 23. března

Graz 30. března

Innsbruck 6. dubna

Dortmund 13. dubna

Frankfurt nad Mohanem 20. dubna

Linec 27. dubna

Petr „Pilník“ Pilát

*1991, český freestyle motokrosový jezdec a závodník, aktuálně jeden z nejúspěšnějších a neuznávanějších FMX jezdců na světě. Na motorku usedl už ve 3 letech a do 10 let jezdil závodně v motokros, kde získal řadu titulů. V roce 2001 přesedlal na freestyle motokros, kterému se věnuje dodnes, a v němž si připsal nespočet titulů a ocenění. Stal se například nejmladším jezdcem, který skočil salto na motorce nebo jako 2. na světě skočil back flip v tandemu. Pravidelně se účastní největších FMX show, závodů a exhibic po celém světě. Již 17 let pořádá vlastní akci s názvem Pilníkovo pozdní odpoledne neboli open-air show v duchu FMX, hudby, zábavy a debberoucí adrenalinové podívané. Založil i vlastní FMX Academy, kde se věnuje dětem již od 4 let, které učí na motorkách, rozvíjí jejich schopnosti a předává jim své cenné zkušenosti ze světa motokrosu i freestyle motokrosu a postupně je vede k vlastním prvním krůčkům v FMX. www.petrpilat.cz

Zdroj: Masters of Dirt

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama