Pomocníci pro těžkou práci. Jak si usnadnit náročné aktivity kolem domu?

Rekonstrukce domu, stavba bazénu nebo rozsáhlejší práce na zahradě vyžadují plánování, čas, ale i spoustu fyzické energie. Často zahrnují přesun nebo zvedání těžkého materiálu, což je při opakovaném provádění vysilující. Abyste zbytečně nepřicházeli o cenné síly a šetřili zdraví, je lepší si před započetím náročnějších projektů pořídit pomocníky, kteří za vás namáhavou práci odvedou, nebo ji výrazně urychlí.

Elektrokolečka

Kolem domu a zahrady je neustále mnoho práce a jednou z nich je i převoz písku, zeminy nebo těžkého stavebního materiálu z jednoho místa na druhé. S obtížnými aktivitami výrazně pomůže kolečko s elektrickým pohonem. Poradí si jak s nákladem o hmotnosti až 150 kilogramů, tak i náročným a nerovným terénem. „Velkou výhodou elektrických koleček je snadné ovládání, výrazně menší fyzická námaha a díky elektromotoru také tichý a bezemisní provoz. Na jedno nabití vydrží 6 až 8 hodin, takže se nemusíte obávat vybití uprostřed práce. Jejich konstrukce je bytelná, činí je odolnými vůči jakémukoliv terénu a poskytuje jim dlouholetou výdrž,“ říká Martin Mlýnek ze společnosti BAUHAUS. Elektrokolečka jsou pro maximálně snadnou manipulaci doplněna o plynulou regulaci pojezdu, zpětný chod, brzdu a pomocná kola, což činí práci bezpečnou a plynulou. Veškeré ovládání bývá umístěno na pravém držadle, kde k němu máte okamžitý přístup.

Navijáky

Často je potřeba materiál přesunout nejenom po zemi, ale také ho zvednout nebo přesouvat po určité dráze. Nedílnou součástí dílen a garáží by proto měl být kvalitní elektrický naviják, který ušetří námahu. Využití najde taktéž při stavbě, kde je nutné pravidelně pracovat s těžkými břemeny. Při jeho výběru se zaměřte na kvalitní provedení, nosnost, výšku zdvihu a výkon. Důležitá je i kvalita lana. „Můžete zvolit naviják se syntetickým lanem, které je lehčí, ale méně odolné vůči vyšším teplotám. Odolnější alternativou je ocelové lano, které si snadno poradí s vyššími teplotami a celkovým opotřebením, zároveň je finančně dostupnější. Je ovšem potřeba počítat s vyšší hmotností,“ doplňuje Martin Mlýnek ze společnosti BAUHAUS.

Elektrické kolečko Zipper ZI-EWB500; 500 W; 75 l

Tiché a bezemisní kolečko pomůže s přepravou sypkého materiálu až do hmotnosti 150 kg. Poradí si navíc i s nejnáročnějšími podmínkami, takže výrazně šetří síly a čas. Je opařeno vysoce výkonným 500W elektromotorem zabudovaným v disku kola a napájeným 24V olověným akumulátorem. Ovládání je umístěno na pravé rukojeti, rychlost kolečka lze plynule regulovat v rozmezí od 0 do 7 km/h. Součástí balení je nabíječka k baterii.

Elektrické kolečko Feider NEX04; 2× 500 W; 160 l

Elektrické kolečko NEX04 se skvěle hodí pro terénní úpravy a práce na zahradě nebo na staveništi. Jeho velkou výhodou je nádoba o rozměrech 105 × 90 × 59 cm, která pojme náklad až 300 kg. Každé z předních kol o průměru 40 cm je poháněno 500 W, zadní 25cm kola pak pomáhají s udržením stability. Kolečko umožňuje využívat dva režimy – režim Eco pro dlouhou výdrž a režim Turbo pro překonávání kopců a nerovností v terénu. Rychlost kolečka vpřed je až 6 km/h a vzad 2 km/h. Jeho provoz je tichý a bezemisní. Součástí balení je nabíječka.

Elektrické kolečko Zipper ZI-EWB500LI; 500 W; 75 l

Elektrické kolečko s korbou o objemu 75 l využijete pro přepravu materiálu do 150 kg. Díky zabudovanému elektromotoru v disku kola s perfektním vyvážením se kolečko skvěle ovládá a jeho síla 500 W zajistí bezproblémovou práci i v těch nejnáročnějších podmínkách jako je stoupání nebo delší vzdálenosti. Výkonná 40V Li-ion baterie, která je součástí dodávky i s nabíječkou, zajistí výdrž až na 5 hodin práce. Další výhodou elektrického kolečka jsou dvě brzdy.

Elektrický sklápěč Zipper ZI-ED500; 1000 W; 109 × 66,5 × 38,5 cm

Elektrický sklápěč ZI-ED500 s prostornou korbou je ideální pro převoz sypkých a jiných materiálů do hmotnosti až 500 kg. Využití najde na stavbě, při práci na zahradě i v lese. Disponuje hnacím motorem o výkonu 1000 W, díky němuž nebude žádný terén překážkou. Poskytuje 3 rychlosti vpřed a 1 rychlost vzad. Velkou výhodou je hydraulická výklopná korba pro snadné vyložení materiálu, praktická jsou také 2 LED světla pro práci za tmy. Výdrž baterie je až 8 hodin. Součástí dodávky je baterie a nabíječka.

Elektrický lanový naviják Herkules SHZ 250-18; Výška zdvihu: 9 m (s kladkou), 18 m (bez kladky); Nosnost: 250 kg (s kladkou), 125 kg (bez kladky)

Elektrický lanový naviják SHZ 250-18 umožňuje bezpečné zvedání těžkých předmětů až do 250 kg. Praktické využití najde v zemědělství, stavebnictví nebo dílně. Je vybaven lanem o průměru 3,18 mm a délky 18 metrů. Navíjí se o rychlosti 8 m/min., v případě, že není použitá kladka. S kladkou je rychlost 4 m/min. Naviják je taktéž opatřen automatickým brzdovým systémem, ochranou proti přehřátí a nouzovým vypínačem. Splňuje stupeň krytí IP54.

Zdroj: BAUHAUS

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama