Prahu čeká při půlmaratonu nával turistů. Akce RunCzech přinese více než 200 milionů korun

Už jen pár týdnů zbývá do startu letošního 1/2Maratonu Praha, který bude unikátní. Čtyřiadvacátý ročník, který se koná 6. dubna, je už zcela vyprodaný. Na startu by mělo být celkově přes 15 tisíc běžců, z toho více než polovina dorazí ze zahraničí. Akce je totiž součástí oblíbeného evropského seriálu SuperHalfs. „Co do počtu se staneme největší hromadnou sportovní událostí v Česku a ve střední Evropě. Kromě běžců dorazí do Prahy také rodiny s dětmi, což přinese také pozitivní dopady pro českou ekonomiku a místní podnikatele,“ prohlásil Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

Jedná se o jeden z nejpopulárnějších závodů celého roku. Letos se nově bude startovat na Bubenském nábřeží vedle populární lávky HolKa u Holešovické tržnice. Kapacita byla navýšena na patnáct tisíc účastníků, velký zájem je ze zahraničí. „Největší počet je samozřejmě z okolních zemí, ale máme účastníky například z USA nebo z Asie,“ upřesnil Carlo Capalbo s tím, že závodu by se měli účastnit zástupci ze 113 zemí světa. Hodně lidí přicestuje zejména z Německa, ale také z Velké Británie, Španělska nebo z Itálie.

Očekává se, že do Prahy na 1/2Maraton dorazí celkově přes 40 tisíc lidí – podle metodologie CzechTourism s každým účastníkem totiž přicestuje kolem dvou až tří blízkých, kteří se v místě ubytují, stravují se nebo nakupují. V rámci totálního ekonomického dopadu v multiplikovaných efektech přinesl pražský závod v minulém 204 milionů korun do české ekonomiky. „Věříme, že v letošním roce se bude jednat o větší částku, která celkově pomůže pražským hotelům a podnikům,“ dodal Capalbo z organizace RunCzech.

Celkem se pražského půlmaratonu vloni účastnilo přes 11 tisíc běžců a do Prahy dorazilo 24 tisíc lidí v souvislosti s touto sportovní událostí. V minulém roce deset RunCzech běžeckých závodů v šesti českých městech přineslo celkově 775 milionů korun pro domácí ekonomiku. Pozitivní dopad má organizování RunCzech akcí na malé a střední podnikatele, protože se v místě konání zvyšuje návštěvnost a poptávka po zboží nebo službách.

· RunCzech pořádá běžecké akce v několika městech napříč Českou republikou, spolupořádá závody také v Německu a Turecku.

· S projektem Napoli Running pořádá tři běžecké závody v Itálii.

· Prague International Marathon spol. s.r.o. (“PIM”) byl založen v roce 1995 Carlem Capalbem, prezidentem organizačního výboru. Cílem bylo zorganizovat v Praze mezinárodní maraton na světové úrovni.

· Za celou historii se RunCzech akcí zúčastnilo téměř 1,3 milionu běžců. V roce 2019 jsme na Prague International přivítali miliontého běžce.

· ALL RUNNERS ARE BEAUTIFUL je náš způsob, jak v běžeckém světě přivítat opravdu každého.

· RunCzech běžecká liga a série Superhalfs motivují hobby běžce. Myšlenka na sérii půlmaratonů vznikla v Praze. Série dnes čítá šest závodů – Praha, Berlín, Lisabon, Kodaň, Cardiff a Valencie. Po uběhnutí všech šesti běžec získá unikátní medaili a titul SuperBěžec.

· Na podporu evropských elitních atletů vznikla EuroHeroes Challenge.

· RunCzech Racing podporuje mladé atlety, komunitní vazby a sportovní výkony. Osm světových rekordů a 150x na stupních vítězů.

· V roce 2021 RunCzech představil unikátní běžeckou novinku The Battle of the Teams. „Vyrovnaný týmový souboj profesionálních maratonců, rovnoměrné a spravedlivé rozdělení týmů podle osobních rekordů jednotlivých běžců, každý tým může zvítězit”.

· RunCzech si za svou historii připsal 10 světových rekordů.

· Pro ty nejmenší a školou povinné máme Bambini Run, rodinné běhy a Juniorský maraton.

· Na certifikovaných trasách můžete s FreeRun běhat bezpečně po celé České republice.

· V našem běžeckém centru Running Mall se můžete zúčastnit pravidelných běžeckých tréninků nebo si koupit nové běžecké vybavení v RunCzech Store. · Veškeré doprovodné informace týkající se RunCzech najdete zde.

Foto: RunCzech

Zdroj: RunCzech

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama