Režisér Luc Besson přijede do Prahy uvést svůj poslední snímek DogMan

26. ročník Festivalu francouzského filmu se pomalu chýlí ke konci. Ještě před svým závěrem však přivítá posledního hosta, na festival přijede francouzský režisér, scenárista a producent Luc Besson (1959), který natočil téměř 20 celovečerních filmů. Mezi jeho nejznámější snímky patří například Magická hlubina, Leon, Brutální Nikita nebo Pátý element, které zaznamenaly celosvětový úspěch. Jeho filmy byly několikrát nominovány na Césara, za snímek Pátý element byl oceněn Césarem za nejlepší režii. Byl oceněn také Českým lvem, získal ho v roce 1996 za snímek Leon. V Čechách také natáčel Johanku z Arku v hlavní roli s Millou Jovovich.

Luc Besson přijede do Prahy uvést svůj poslední snímek DogMan. Diváci se s režisérem mohou setkat na projekci ve středu 29. listopadu ve 20:30 v kině Světozor. Besson snímek osobně uvede a po projekci bude divákům odpovídat na jejich otázky.

DogMan je neuvěřitelný příběh chlapce, s nímž se život nijak nemazlil a kterého zachrání láska jeho psů. Hlavní roli netradičního hrdiny Luc Besson svěřil Calebu Landry Jonesovi. „Douglas je ztracený mladý muž… A nemá co ztratit. Naprosto nic. Jeho sny a iluze jsou na míle daleko od jeho trpké reality. Myslím, že zoufale potřebuje unikat ze svého každodenního života co nejčastěji. Zároveň je velmi poctivý a má silnou morální integritu,“ popisuje Caleb Landry Jones hlavního hrdinu.

„Inspirace pro můj nový film částečně pochází z novinového článku o francouzské rodině, která zavírala své vlastní dítě do klece, když mu bylo pět. Z toho vyvstala otázka, co to s člověkem udělá mentálně. Jak někdo tohle přežije a co s ním udělá prožité utrpení? Tuhle myšlenku jsem se rozhodl prozkoumat prostřednictvím DogMana,“ říká ke vzniku filmu Luc Besson.

Snímek byl uveden v hlavní soutěži letošního filmového festivalu v Benátkách, do českých kin vstupuje 30. listopadu a distributorem je společnost Bioscop..

Se podívejte na finální trailer: 

DOGMAN

(DOGMAN)

Režie a scénář: Luc Besson

Kamera: Colin Wandersman

Střih: Julien Rey

Hudba: Éric Serra

Výprava: Hugues Tissandier

Kostýmy: Corinne Bruand, Jacki Roach

Casting: Swan Pham, Dea Vise

Vedoucí trenérů psů: Mathilde de Cagny, Muriel Bec

Producent: Virginie Besson-Silla, Steve Rabineau

Hrají:

Caleb Landry Jones: Douglas Munrow

Jojo T. Gibbs: Evelyn

Christopher Denham: Ackerman

Clemens Schick: Mike Munrow

John Charles Aquilar: El Verdugo

Grace Palma: Salma Bailey

Iris Bry: Douglasova matka

Lincoln Powell: mladý Douglas Munrow

Alexander Settineri: Richie Munrow

Michael Garza: Juan

Bianca Melgar: Lola Rodriguez

C.C. DeNeira: paní Rodriguez

Joe Sheridan: Rodney

Tom Leeb: Carter

a další…

Synopse

Vizionář Luc Besson přichází s fascinujícím antihrdinou na jeho cestě za odplatou a vykoupením.

Jako chlapce ho otec zavíral do kotců se psy. V dětství poznal jediné dvě věci: bolest působenou jeho nejbližšími a bezmeznou lásku a náklonnost psů. Trpěl víc než kdy většina lidí, a přesto si zachoval čest a poctivost.

Teď je Douglas dospělý a má zvláštní dar. Krátké chvíle štěstí v divadle, kde účinkuje jako herec, se střídají s těmi, kdy ho žene smutek, bolest a touha po trestání bezpráví. Jeho darem i zbraní je oddanost jeho psů, kteří jsou pro něj jako vlastní děti…

Ty nejlepší příběhy, které Luc Besson jako režisér vypráví, jsou ty, které si sám jako scenárista napsal. A to je případ i jeho nejnovějšího filmu, thrilleru DOGMAN, který si získal velkou pozornost diváků i kritiků na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl nominován na prestižní cenu Zlatý lev pro nejlepší film.

Zdroj: Bioscop

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama