RODAN

v novém singlu a klipu

Tell Me It’s Summer

ne-/vzdává hold létu

Songů opěvujících krásy a nádhery letních měsíců se každý rok vyrojí nespočet. Finalista letošního národního kola Eurovision Song Contest 2023 RODAN k oblíbenému tématu plného všelijakých klišé však přistoupil – jak je pro něj typické – notně po svém. Ač RODANova singlová novinka pulzuje nakažlivě uvolněnou atmosférou a podtrhuje ji svým názvem Tell Me It’s Summer, nenechte se zmást. Píseň si totiž tak trochu střílí ze všech těch ód na orosené drinky a opálenou kůži lesknoucí se na slunci. Ještě dál pak celé sdělení posouvá doprovodný klip, na který se můžete podívat zde:

„Tell Mme It’s Summer je pro mě speciální ironií, na který je celá píseň postavená. Pamatuju si, že jsme s Jendou Vávrou a klukama přišli do studia a bavili jsme se o tom, jaký je vedro a že to zase všechno začíná. No a já už jsem si tak klasicky začal stěžovat, jak mi léto vlastně vadí, protože zase budou sociální sítě plný toho, že svítí sluníčko. To se samozřejmě líbilo Jendovi, tak jsme to kolem toho postavili,“ komentuje novinku dvacetiletý písničkář.

Podobně jako předchozí singl Introvert Party Club (a oproti albovému debutu Glasses Off /2022/), s nímž krom úspěchu v českém rádiovém éteru RODAN získal také zaslouženou mezinárodní pozornost díky Eurovizi, je i Tell Me It‘s Summer dílem širšího autorského týmu. Opět v něm vedle mladého kytaristy a skladatele nechybí organizátor českých Songwriting campů, textař a producent Jan Vávra. Na skladbě tentokrát spolupracovali s francouzským producentským duem Her Demons, tvořeným dvojicí Victor Verpillat a Yann Bargain.

Když pak přijde na samotný videoklip, natočený v druhé polovině horkého července v režii Michaela Nováčka, RODAN říká: „Klip k Tell Me It’s Summer je pro mě vlastně úplně stejně speciální jako samotná písnička. Jsem hrozně rád, že se o něj postaral právě Michael Nováček, který celý téma v podstatě parodie na léto a všechno s ním spojený dokázal správně uchopit. Podařilo se mu vytvořit skvělý video, který originálností a hlavně ironií singl krásně doplňuje a posouvá zase někam dál.“

Sám režisér pak dodává: „Rodan důvtipně vytvořil song, při kterém se člověk ponoří do letní atmosféry, přestože jeho text se právě tomuto stereotypnímu letnímu kýči lehce vysmívá. Při prvotních konverzacích o konceptu klipu jsme se však shodli, že je zde potenciál na tomto satirickém základě stavět dále a z písně vytáhnout na povrch i další témata. Nakonec jsme se zamilovali do představy, že celý klip bude zdůrazňovat důležitost úhlu pohledu. Introvertní člověk může trávit celé léto sám doma v pokoji a nemusí to znamenat, že neprožívá stejně barvité a krásné okamžiky jako lidé, kteří preferují v partě lidí kempova, nebo si na týden vyrazit k moři. Klip nám tak umožňuje ponořit se do mysli člověka, který si vystačí sám se sebou, protože veškeré bohatství hledá v sobě, nikoliv v ostatních věcech nebo lidech.“

S ohledem na hitový potenciál a moderní sound se na Tell Me It’s Summer snad již brzy můžeme těšit na českých rádiových vlnách. Určitě se pak na tuhle skvělou věc společně s peckami z debutu jako Gone, I Just Lost a Friend nebo výše zmíněným hitem Introvert Party Club můžeme těšit na některém z nadcházejících RODANových koncertů. Konkrétně 19. 8. v Litomyšli, kde vystoupí s kapelou na Festivalu bez ambicí, nebo na sólových vystoupeních 22. 8. na pražském Střeleckém ostrově a 2. 9. na Pilsner Busking Festu. Pro více informací a aktualit sledujte RODANův Facebook, Instagram, TikTok a YouTube.

Zdroj: SUPRAPHON

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama