Rudolfinum okouzlí v sobotu herní hudba s Filmovou filharmonií

Čtvrté pokračování koncertu herní hudby GAMES (27. 4.) přinese jak hudbu z hitů českého videoherního průmyslu Mafia a Kingdom Come: Deliverance, tak světových titulů League of Legends, Diablo nebo The Elder Scrolls. Koncertem diváky provede legenda herní žurnalistiky Mikoláš Tuček. Koncert je vyprodaný.

Dirigent Ondřej Vrabec vystoupí s Filmharmonií v dubnu na koncertě Games.

O tom, že se koncertní program herní hudby GAMES stane stálicí repertoáru Filmharmonie, bylo jasno hned po jeho prvním uvedení v roce 2018. Poslech nezaměnitelné herní hudby v podání velkého symfonického orchestru se sborem – navíc ve sváteční atmosféře pražského Rudolfina – je zážitek, který si herní fanoušci oblíbili.

Ve druhé polovině koncertní sezony 2023/2024 uvede Filmová filharmonie koncertní program věnovaný herní hudbě již počtvrté. Na 150 členů orchestru a pěveckého sboru zahraje posluchačům hudbu z nejznámějších titulů i z čerstvých novinek. Vedle ikonických znělek z hitů jako jsou The Elder Scrolls nebo League of Legends budou pro posluchače přichystány také novinky v podobě Diablo 3 nebo světově oceňované novinky Baldur’s Gate 3 bulharského autora Borislava Slavova, který Filmové filharmonii exkluzivně propůjčil své notové materiály.

Koncertem herní hudby provede Mikoláš Tuček

Reprezentovaná bude také domácí scéna. Již tradičně zazní hudba z předních českých titulů Mafia I a Kingdom Come: Deliverance, poprvé si posluchači v podání Filmharmonie budou moci vychutnat také hudbu nedávné novinky studia Bohemia Interactive Arma Reforger. Moderátorem večera bude legenda české herní žurnalistiky Mikoláš Tuček.

Atmosféru dokreslí posluchačům skvělí cosplayeři, se kterými se budou moci návštěvníci o přestávce potkat a vyfotit ve foyer. Do čela orchestru se postaví jeden z nejúspěšnějších představitelů mladé dirigentské generace Ondřej Vrabec.

Foto: Filmharmonie

Zdroj: GAMES

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama