Squashista Solnický ovládl turnaj v Polsku. V týdnu ho čeká domácí šampionát

Český squashista Jakub Solnický triumfoval v polské Poznani na PSA Challenger Tour a získal tak svůj třetí triumf na mezinárodním turnaji. Ve finále akce s dotací 6 tisíc dolarů porazil Skota Alsdaire Protta ve třech setech. „První dva sety byly docela podobné, ačkoli v tom prvním jsem cítil, že jsem možná trochu více pod tlakem. Po vyrovnaném začátku závěrečného setu jsem ho už k ničemu nepustil a dočkal se svého třetího titulu,“ radoval se Solnický, kterého čeká od středy do soboty obhajoba domácího republikového titulu ve skleněném kurtu v pražské Galerii Harfa.

Solnicky_Polsko

Solnický vstupoval do turnaje v Polsku jako druhý nasazený, v prvním kole porazil Kolumbijce Ronalda Palomia ve čtyřech setech. Ve čtvrtfinále na něj čekal Nizozemec Sebastian Hofman, 179. nejlepší hráč světa. A v semifinále poté Egypťan Sohail El Shenawy. Oba porazil jasně 3:0 na sety. Ve finále českého squashistu vyzval Skot Prott, 125. hráč světového žebříčku.

Solnicky_Polsko

„Finále začínalo v půl jedenácté večer, což není zcela obvyklé. Ale vůbec mi to nevadilo, akce byla skvěle zorganizovaná,“ dodal Solnický, který první dva sety vyhrál poměrem 11:8. „Úvod byl určitě vyrovnaný, pak už jsem na tom byl fyzicky lépe. Třetí set byl lehčí než předešlé také díky chybám soupeře,“ tvrdil hráč ostravského týmu Fajne.

Solnicky

Solnický si po triumfech z Prahy a v Paříži připsal třetí výhru na okruhu PSA. Od středy na něj čeká domácí mistrovství republiky, na kterém může získat třetí titul v řadě. Hrát se bude opět na špičkovém skleněném kurtu v Galerii Harfa. „Je to pro mě hodně důležitá akce, jeden z vrcholů sezony,“ prohlásil Solnický, který je v současné době na 105. místě žebříčku PSA. Na turnaji v Polsku hrál také Daniel Mekbib, z pozice prvního nasazeného se dostal do semifinále.

Foto: PSA a Irena Vanišová

Zdroj: Český squash

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama