Štafetu karlovarského půlmaratonu zvládli rychleji hokejisté. Vítězi byli dorostenci Energie!

Skvělá zkušenost a zážitek s úžasnou atmosférou. Takový byl letošní Mattoni Karlovy Vary Running Festival 2024 pohledem elitních hokejistů a volejbalistů. Štafeta hráčů z HC Energie Karlovy Vary skončila na čtvrtém místě z 62 týmů. To volejbalisté z ČEZ Karlovarsko doběhli patnáctí. Celou trasu půlmaratonu absolvoval Jiří Černoch, hokejista české reprezentace. „Jsem moc rád, že se čas podařilo stlačit pod dvě hodiny, ke konci to bylo náročné,“ prohlásil Černoch. Vítězem štafet byl tým HC Energie 2010 složený z hráčů z devátých tříd.

Jiri Cernoch

Oblíbená tradiční akce dostala v letošním ročníku nový sportovní rozměr. Pořadatelům se totiž společně s titulárním partnerem Mattoni podařilo domluvit běžecký souboj dvou největších sportovních klubů v Karlových Varech. Nakonec byli na půlmaratonské trati rychlejší hokejisté. V celkovém součtu všech čtyřčlenných štafet zvítězil tým deváťáků, kteří zvládli zaběhnout půlmaraton v celkovém čase 1:27:34. „Já jsem jim to ve výsledku přál, je to skvělý úspěch, kluci si zaslouží pochvalu. Jsou menší a mají víc naběháno,“ smál se Daniel Kružík, útočník karlovarského týmu.

Na pětikilometrovém úseku neměl žádnou krizi. „Celý závod jsem si užil, atmosféra byla úžasná. Skvělá. Štafeta je fakt výbornou příležitostí pro lidi, kteří se moc nehýbou,“ pochvaloval si Kružík, který společně s kolegy předvedli čas 1:34:26. To jeho týmový kolega a kapitán HC Energie Karlovy Vary absolvoval celou trasu. „Běželo se mi výborně, první krizi jsem měl na desátém nebo dvanáctém kilometru. Pak to bylo v pohodě. Jenže od 17. kilometru to byla velká krize,“ popisoval Černoch, který v cíli zaznamenal čas 1:57:09.

Jiri Cernoch

Osobně bude doporučovat, aby si běžeckou akci RunCzech vyzkoušeli v příštím roce také jeho další spoluhráči. „Klukům jsem říkal, že by si to měli užít. Hlavně si zažít tu nádhernou atmosféru. Sám jsem byl překvapený, jak moc přátelské tyhle běžecké závody jsou, ať mezi běžci nebo diváky,“ dodal Černoch.

Volejbalisty ČEZ Karlovarsko reprezentoval kapitán Radek Baláž, který vyběhl do štafety. A narovinu přiznal, že to rozhodně jednoduché nebylo. „Byla to hodně těžká zkouška, ale užil jsem si to. Sáhnul jsem si na dno. Říká se, že Karlovy Vary jsou menším městem, což mě ale vůbec nepřišlo,“ dodal s úsměvem Baláž. Tým VK ČEZ Karlovarsko byl v cíli patnáctý s časem 1:52:15.

Foto: RunCzech

Zdroj: RunCzech

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama