ŠŤASTNÉ A KRVAVÉ – černohumorná hororová komedie představuje hlavní TRAILER

Hororová komedie o americké rodině, která netuší, že zapadnout mezi svérázné skandinávské venkovany bude její nejmenší problém.

Bill, jeho manželka a dvě dospívající děti jsou prototypem naivní americké rodinky. Když Bill zdědí po strýci starou horskou usedlost v Norsku, nadšeně se před Vánocemi stěhují do svého nového domova s vyhlídkou přeměnit nemovitost na výdělečný podnik. Jejich představa o romantickém zasněženém severu nemůže být vzdálenější realitě…

Každý rodilý seveřan totiž ví, že správná skandinávská usedlost má stodolu a v ní samozřejmě žije prastarý elf, který má rád svůj klid. Existují přísná pravidla, jak udržet stodolního skřeta šťastného, aby neškodil. Tím nejdůležitějším je – žádné společenské oslavy, žádné návštěvy!

Když se Bill rozhodne ve stodole uspořádat velký vánoční večírek, klidumilný elf se nevítaných vetřelců rozhodne nemilosrdně zbavit za každou cenu.

„Vánoční“ film Šťastné a krvavé je prošpikován skrz naskrz černým humorem a s lehkostí si satiricky utahuje ze stereotypů rozdílných národů. Přítomnost mystických elfů už jen dotváří kouzlo dokonalé noční můry.

PREMIÉRA: 7. 12. 2023

ORIGINÁLNÍ NÁZEV: THERE’S SOMETHING IN THE BARN

PRODUKCE: Norsko, Finsko / 2023

FORMÁT: 2.39 : 1 CINEMASCOPE, 2D

JAZYKOVÁ VERZE FILMU: originální znění s titulky

ZVUK: zvuk 5.1

ŽÁNR: horor / komedie

STOPÁŽ: 100 minut

PŘÍSTUPNOST: nevhodný do 12 let

REŽIE: Magnus Martens

KAMERA: Mika Orasmaa

SCÉNÁŘ: Aleksander Kirkwood Brown

STŘIH: Kalle Doniselli Gulbrandsen

HUDBA: Lasse Enersen

HRAJÍ: Martin Starr, Amrita Acharia, Jeppe Beck Laursen, Henriette Steenstrup, Zoe Winter-Hansen, Calle Hellevang Larsen, Alexander Karlsen El Younoussi a další.

Zdroj: BIOSCOP

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama