Svátek žen s originálním dárkem! Čím letos udělat radost?

Mezinárodní den žen je příležitostí projevit lásku a respekt všem blízkým ženám. Maminku, babičku, přítelkyni, ale taktéž sestru nebo kamarádku potěší přání od srdce. Kromě květiny můžete zvolit méně běžné, ale o to více originální dárky. Čím se inspirovat, pokud patří mezi jejich koníčky pěstování, dekorování nebo kutilství?

Rostliny a květináče

Nejen kytice, ale i nejrůznější rostliny v květináči vykouzlí úsměv především těm ženám, kterým je blízké zahradničení nebo péče o zelenou džungli v bytě. „Vsadit můžete na exotické a netradiční druhy rostlin, ale také atypické pojetí. Interiér krásně oživí závěsné rostliny. Velmi populární jsou taktéž kokedamy a řasokoule, které jsou nenáročné na údržbu a zároveň tvoří vkusnou dekoraci. Pěkným doplňkem jsou taktéž rostliny uložené ve skle,“ říká Lucie Odehnalová ze společnosti BAUHAUS. Úsměv vykouzlí i stylové květináče pro interiér a exteriér nebo designové pomůcky v podobě zahradnických rukavic, zástěry nebo třeba lopatky.

Tvoření

Řada žen ráda tráví volný čas tvořením. Je pro ně nejen terapií a odpočinkem, ale zároveň jim dělá radost výroba a zkrášlování doplňků, které najdou praktické nebo dekorativní využití v domácnosti. Ať už se věnují domácí výrobě šperků, zdobení květináčů, malování na textil nebo renovaci nábytku, zamyslete se nad praktickými dárky. Mohou být jak v podobě nástrojů, tak materiálu, který je pro tvoření nezbytný.

Dekorace

Svícen, soška, dekorativní polštáře ale také osobitý obraz nebo elegantní zrcadlo jsou dárky, se kterými neuděláte chybu. Zvelebování domácnosti je totiž koníčkem takřka každé ženy. Interiérové doplňky, díky kterým můžete pozvdednout obývací pokoj, ložnici, koupelnu nebo čtecí koutek, vždy potěší. Zvolit můžete i doplňky kombinující design s praktičností, například v podobě osvětlení. Stolní lampa, závěsný světelný řetěz nebo třeba designové lucerny rozhodně najdou využití.

Zlatá stolní lampa AGRA; 18 W; E14

Dekorativní stolní lampa ve zlaté barvě vyniká orientálním designem s broušeným vzorem. Stínidlo vytváří originální světlo a navozuje příjemnou a útulnou atmosféru. Skvěle poslouží na nočním stolku nebo jako designové osvětlení obývacího pokoje. Světelný zdroj se zakupuje zvlášť, což umožňuje libovolný výběr žárovky s paticí E14 o maximálním výkonu 18 W. Stolní lampa se ovládá pomocí kabelového spínače.

Zelené rostliny ve skle

Zelené rostliny ve skle budou krásným kouskem přírody a zároveň elegatním doplňkem domácnosti. Jsou umístěny ve skleněné nádobě o výšce 12 cm a uzavřeny korkovým víkem. Vybrat si můžete z různých druhů rostlin.

Miska Tabo, ø 8,5 × 3,5 cm; keramika; 1 ks

Ručně vyrobená miska Tabo z vysoce kvalitní glazované keramiky zaujme atypickým designem. Rustikální provedení v šedém odstínu umožňuje nápadité a originální prostírání, využít lze misku také jako interiérovou dekoraci. Nádobí Tabo je vhodné pro myčku na nádobí i mikrovlnou troubu. Jelikož se jedná o ruční výrobu, mohou se na misce objevit mírné odchylky tvarů a barev. Miska má průměr 8,5 cm.

Zrcadlo v rámu Valentina; 40 × 60 cm; černé

Designové zrcadlo Valentina dokazuje, že zrcadlové doplňky nemusí být jen nudným interiérovým prvkem, ale naopak stylovým skvostem kteréhokoliv koutu domácnosti. Zrcadlo zdobí rám s originálním ornamentem se siluetou ženy. Je vyroben z materiálu MDF v černé barvě.

Váza Sarah; kamenina; ø 15 × 17 cm

Elegantní váza Sarah je zdobena jemným květinovým potiskem v decentním fialovém odstínu. Skvěle poslouží jako opora pro vaše květiny, ať už se jedná o řezané, umělé či květinové aranžmá. Sama o sobě je vkusnou bytovou dekorací. Váza je ručně vyrobena z vysoce kvalitní glazované kameniny, díky čemuž si dlouho zachová svůj původní vzhled.

Dřevěná bedýnka; 33 × 32,5 × 37,5 cm; přírodní

Bedna s rustikálním vzhledem z masivního dřeva oživí interiér a zároveň poskytne úložný prostor. Je možné ji umístit do regálu, ale také kamkoli na zem. Každá z beden je díky struktuře se suky a vlákny po celém obvodu jedinečná. Pro snazší přenášení a manipulaci je opatřena praktickými úchyty.

Epoxidová pryskyřice KITTFORT Dekor; 260 g

Epoxidová pryskyřice Kittfort Dekor je bezbarvá, čirá křišťálová pryskyřice určená k odlévání nejrůznějších dekorací, tvorbě šperků a uměleckému laminátování. Její dvousložkový epoxidový systém vytváří dokonalou simulaci skla. Může být použita i jako ochranný lak. Díky jednoduchému dávkování se s ní snadno pracuje.

Zdroj: BAUHAUS

Hudební divadlo Karlín
Reklama
Deichmann
Reklama
Reklama
Arkham
Reklama